Reklama

Ikea przyjmuje używane meble i oddaje część pieniędzy

Redakcja
W sklepach Ikea można oddać używane meble. To odpowiedź marki na trwające akcje promocyjne. Akcja “Oddaj i zyskaj” trwa również w Katowicach.
Zamiast Black Friday Ikea organizuje akcję Green Friday. We wszystkich sklepach szwedzkiej marki wprowadzono w tym tygodniu usługę odkupu używanych mebli IKEA, które następnie trafią do działów sprzedaży okazyjnej. Tam będą mogli je kupić po obniżonej cenie inni klienci. Usługa „Oddaj i zyskaj” ruszyła w sklepach Ikea od 22 listopada. Używane meble Ikea, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie klient powinien wejść TUTAJ. Znajduje się tam formularz, który należy wypełnić, aby otrzymać wycenę mebla. Trzeba odpowiedzieć na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan. Lista produktów, które biorą udział w akcji jest dostępna TUTAJ.
Żeby oddać mebel nie jest potrzebny żaden dowód zakupu – ani paragon, ani faktura. W zamian klient otrzymuje zwrot w wysokości 50% wartości oryginalnej ceny za produkty, które wyglądają jak nowe oraz 30% wartości za produkty, które noszą widoczne ślady użytkowania. Klient otrzyma kartę refundacyjną do wykorzystania na kolejne zakupy.

Ikea zastrzega, że pracownik może odmówić przyjęcia mebli, jeśli jego stan nie będzie umożliwiał dalszej odsprzedaży. Jeśli tak się stanie, to klient musi zabrać mebel z powrotem ze sobą. Na razie Ikea nie podaje jak długo potrwa akcja. Wszystkie szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*