Reklama

Kobieta została śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Policja szuka kierowcy

Redakcja
Śląska policja poszukuje kierowcy samochodu osobowego, który na przejściu dla pieszych w Borowej Wsi w Mikołowie śmiertelnie potrącił 41-letnią kobietę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Poruszał się najprawdopodobniej czarną skodą fabia II lub skodą roomster.

Do śmiertelnego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło w sobotę 18 września po godzinie 5 rano w Mikołowie na DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej). Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię na czerwonym świetle, kiedy uderzył w nią samochód osobowy. Mimo reanimacji prowadzonej przez zespół pogotowia ratunkowego, kobieta zmarła.

Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów ustalono, że pojazd, którego kierujący potrącił kobietę, a następnie odjechał w kierunku centrum Mikołowa, to samochód osobowy koloru czarnego: skoda fabia II ( rocznik 2011-2015) lub skoda roomster (rocznik 2011-2015).

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a przede wszystkim ustalić dane kierowcy.

Szczególny apel kierowany jest do samego kierującego, żeby zgłosił się do najbliższej jednostki policji i przedstawił swoją wersję zdarzenia.

Dane kontaktowe:

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Wydział Kryminalny, e-mail: [email protected], telefon 47 85 582 80 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 15.30) lub 47 85 582 00 (całodobowo przez 7 dni w tygodniu). Informacje można przekazywać również poprzez numer alarmowy 112


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*