Reklama

Powstała koalicja przeciwko PiS w województwie śląskim. Mają rządzić PO, Nowoczesna, PSL i SLD

Łukasz Kądziołka
Koalicja w sejmiku wojewódzkim staje się faktem. PO, Nowoczesna, PSL i SLD chcą kontynuować „udane rządy” na Śląsku. Jednak wszystko rozstrzygnie się jutro podczas pierwszej sesji tej kadencji. Będą zmiany w zarządzie.

Koalicja przeciwko PiS na Śląsku podpisana. Mimo wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów do sejmiku, koalicja chce objąć rządy w województwie na następne 5 lat. – Dobrze nam się współpracowało, dobrze współrządziło. Dzięki tej dobrej współpracy województwo śląskie rozwijało się w sposób dla nas zadowalający – mówi Wojciech Saługa z Platformy Obywatelskiej. Koalicja w sejmikach wojewódzkich w Polsce została zapowiedziana już jakiś czas temu podczas wspólnej konferencji Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza na Stadionie Śląskim. Dzisiaj przedstawiciele PO, Nowoczesnej, SLD i PSL podpisali porozumienie w tej sprawie. – Kontynuując tę koalicję, która była do tej pory, chcemy współpracować z naszymi partnerami. W celu rozwoju całego regionu, województwa śląskiego, a także potwierdzić to porozumienie ogólnopolskie – deklaruje Marek Balt, przewodniczący śląskich struktur SLD.

Zgodnie z porozumieniem PO i Nowoczesna mają mieć dwa miejsca w zarządzie województwa. Tak samo SLD, a reprezentant PSL dostanie jedno miejsce. Marszałkiem ma pozostać Wojciech Saługa. Wicemarszałkami będą Marek Balt i Michał Gramatyka. Członkiem zarządu z SLD będzie Marek Szczerbowski.

Wszystko rozstrzygnie się jednak jutro, 21 listopada, podczas pierwszej w tej kadencji sesji sejmiku woj. śląskiego. Rozpoczęcie o godz. 9.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*