Reklama

Kino plenerowe w Katowicach. Ruszają pokazy filmowe na Sztauwajerach

Redakcja
Wakacyjne seanse pod chmurką w Katowicach. Rusza kino plenerowe na Sztuawajerach. Przez najbliższe dwa miesiące wyświetlonych zostanie 8 filmów.

Filmowe spotkania w Dolinie Trzech Stawów. Popularne Sztauwajery, oprócz imprez, w tym roku zorganizują też pokazy. Przy współpracy z instytucją Silesia Film i festiwalem Docs Against Gravity powstał repertuar na prawie całe nadchodzące wakacje. Przez najbliższe 2 miesiące na ekranie między dwoma stawami wyświetlonych zostanie 8 filmów. To propozycje dokumentalne o różnorodnej tematyce. Jako pierwszy, w poniedziałek (7 czerwca) wyświetlony zostanie film prezentujący legendarne księgarnie, antykwariaty i targi książek w Nowym Jorku z perspektywy kolekcjonerów. W kolejnych odsłonach cyklu widzowie poznają historie malarki zafascynowanej złodziejem, który ukradł jej obrazy czy opowieść o jednym z najwybitniejszych nurków w historii.

Do końca miesiąca filmy wyświetlane będą co poniedziałek. W lipcu i sierpniu w ten sam dzień, ale co drugi tydzień. Początek pokazów o godzinie 21.30. Seanse na Sztauwajerach są bezpłatne. Pełny repertuar jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*