Reklama

Kierowca prawie zabił dziecko na pasach. Policja apeluje do pieszych [WIDEO]

Redakcja
Kierowca mógł rozjechać dziecko na pasach. Dzisiaj szokujące nagranie z województwa śląskiego trafiło do sieci, a kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany.

Do przejścia dla pieszych podchodzi rodzina. Jadące auta zwalniają i zatrzymują się, żeby przepuścić pieszych z rowerami. Chłopiec na hulajnodze jedzie jako pierwszy. W momencie, gdy zbliża się do środka jezdni i wchodzi na drugi pas ruchu, rozpędzone auto mija go o centymetry. To, że nic dziecku nic się nie stało, można uznać za cud.

Kierowca jadący volkswagenem zaczął wyprzedzać co najmniej kilkadziesiąt metrów przed przejściem dla pieszych. Choć zwalniające przed nim samochody powinny sprawić, że on również zdejmie nogę z gazu, to prawdopodobnie jeszcze przyspiesza, żeby wykonać manewr. Nie przeszkadza mu ograniczenie prędkości do 50 km/h i linia ciągła. Ta sytuacja, która mogła zakończyć się tragedią, wydarzyła się w minioną niedzielę, 6 czerwca na drodze krajowej nr 91 w Rędzinach obok Urzędu Gminy.

https://www.facebook.com/watch/?v=507580150351608

Dzisiaj nagranie trafiło do sieci i od razu obiegło media. Kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Kłomnic.

Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty” – poinformowała policja.

Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie ma prawa jazdy. Za to ma na swoim koncie szereg przestępstw i wykroczeń drogowych, za które był karany.

Przy okazji zdarzenia policja apeluje do pieszych: „Przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowajcie czujność, mając na uwadze to, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają przepisów i kierują się rozsądkiem oraz wyobraźnią na drodze„.


Tagi:

Komentarze

 1. Radek 11 czerwca, 2021 at 8:07 pm - Reply

  Powinien być ukarany jak za zabicie tego dzieciaja…

  • adalbert 12 czerwca, 2021 at 12:35 am Reply

   Wsadzą na 3 miesiące za jazdę bez uprawnień żeby się nikt nie czepiał. Jeśli ma znajomości albo kase i wie co gdzie kiedy komu to nic mu nie zrobią. Znana sprawa z Frogiem sprzed 10 lat. Robił co chciał, łamał wszystkie przepisy, filmami chwalił sięw internecie i dopiero zmieniła się władza, poszła presja z góry i gościa skazali. Wcześniej się nie dało.

 2. rowerzysta 10 czerwca, 2021 at 10:37 pm - Reply

  Prawo w Polsce w stosunku do morderców w czterech kółkach to parodia. Ten tzw sądowy zakaz prowadzenia pojazdów czasowy czy dożywotni to śmiech na sali. Kto go respektuje. Dla tych bandziorów i morderców, tak nie wahajmy się używać tego stwierdzenia ( samochód jest narzędziem zbrodni) taki sądowy zakaz to jak splunąć. Nawet oglądając słynne TVN Turbo Uwaga Pirat na żywo są ujawniani bandyci za kierownicą, którzy albo mają taki sądowy zakaz i nadal jeżdżą w najlepsze często jeszcze pijani i niesprawnym pojazdem, albo w ogóle nigdy nie mieli prawa jazdy i też jeżdżą. Jeżdżą i niosą śmierć. I nawet nie o sądy tu chodzi, bo one tylko realizują lepiej lub gorzej zapisy prawne, tu chodzi o to, że rząd PIS nadal przymyka oczy na tych morderców nie ustanawiając nowego prawa. Przepadek samochodu jako narzędzia albo śmierci albo kalectwa winien być obowiązkowy plus kratki na 20-30 lat lub dożywocie i prace społeczne. A dlaczego to mnie tak porusza? Tu niby nic się nie stało prócz strachu, stresu itd, choć od tragedii było o krok. Ale co z tego, ten typ to i tak MORDERCA – ZABIŁ 11 lat temu rowerzystę, prawidłowo jadącego !!!! I co, posiedział 5 czy 6 lat wyszedł i dalej sobie jeździ i prawie morduje. Dla takich nie ma miejsca w społeczeństwie.

  • mixmix 11 czerwca, 2021 at 1:30 pm Reply

   Przesiedział tylko 6 lat. Nie prawo szwankuje tylko orzecznictwo sądowe nie działa. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu w 2010 roku, i złamanie wcześniej orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami.
   Dlaczego w tej sytuacji nie dostał innej kwalifikacji czynu i wyroku 20 lat więzienia?
   Morderca z nożem niczym się nie różni od mordercy z samochodem.
   Podobnie jak gość z Sosnowca, który porwał dziecko na Dąbrówce. Miał już na koncie porwanie z molestowaniem za które dostał wyrok w zawieszeniu i nigdy nie trafił do więzienia.
   Sądownictwo jest w Polsce złe.

 3. mixmix 10 czerwca, 2021 at 2:17 pm - Reply

  Zamknąć zanim spowoduje tragedie. Tak działają sądy w Polsce, że recydywista jest wolny bo jeszcze nikogo nie zabił. Inna sprawa, że po pasach nie wolno jeździć hulajnogą.

 4. Polak 10 czerwca, 2021 at 11:42 am - Reply

  Nie można pozwolić żeby takie ścierwo żyło na wolności, i swoją bezdenną głupotą i umysłowym upośledzeniem stwarzało zagrożenie dla ludzi.

 5. Adrian 10 czerwca, 2021 at 8:53 am - Reply

  Zamknąc gnoja do wieziena, bez zadnych zawiasów.

Dodaj komentarz

*
*