Reklama

Kiełbasa z gwoździami przy psim parku w Józefowcu. Ludzie ostrzegają się nawzajem

Fot. archiwum.

G. Ż.
Czy komuś przeszkadzają psy, które bawią się w dog parku na Wełnowcu? Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostaje sygnały od mieszkańców, którzy znaleźli w pobliżu parku podejrzanie wyglądającą kiełbasę. Inni donoszą z kolei o psach podtruwanych w dzielnicy Dąb.

Psi plac zabaw powstał jesienią 2016 roku przy zbiegu ulic Nowowiejskiego i Kotlarza. Była to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego. Teren jest ogrodzony. Znajduje się tu kosz na psie odchody. Na całej powierzchni parku wysypany został piasek. Dzięki temu psy, które lubią się tarzać, nie wracają do domów brudne. Na miejscu jest 5 przeszkód. Psy mogą poćwiczyć równowagę, skakanie i czołganie. To miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez „psiarzy”, bo w okolicy trudno znaleźć lepszy wybieg. Jednak od kilku dni ludzie mają się  na baczności. Powodem są informacje o kiełbasie z trutką, którą ktoś ma rozrzucać przy psim parku. – Jedna z mieszkanek przysłała nam zdjęcie podejrzanie wyglądającej kiełbasy. Rozmawiałam też z panem, który powiedział, że znalazł kiełbasę nafaszerowaną gwoździami. Od tej pory zawsze zakłada psu kaganiec – mówi Patrycja Wojtyczka, prezes oddziału TOZ Katowice. – Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu dotarły do nas informacje o pięciu podtrutych psach w Dębie, a to przecież bardzo blisko.

TOZ Katowice przygotowało już plakaty ostrzegające o potencjalnym zagrożeniu. Lada dzień zostaną wydrukowane i rozwieszone w okolicy psiego parku. – Wygląda na to, że komuś zaczęły przeszkadzać psy w tym miejscu. Dlatego prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli ktoś znajdzie np. podejrzanie wyglądającą kiełbasę, prosimy o informację – mówi Wojtyczka.


Tagi:

Komentarze

  1. Marta 11 kwietnia, 2019 at 1:01 am - Reply

    Bardzo bym chciala, zlapac tego kto to robi i wcisnac mu do pyska taka kielbase. A potem patrzec co sie z nim bedzie dzialo.

  2. Zosia 10 kwietnia, 2019 at 3:59 pm - Reply

    To na pewno jakiś chory psychicznie, przyjrzyjcie się kto się tam zakrada, ma ktoś kamerkę na ten teren? Niech przejrzy materiał!

  3. tomasz 10 kwietnia, 2019 at 10:53 am - Reply

    Wiadomo, że to na pewno emeryci! Siedzą w oknach, marudzą, bo albo dzieci pod blokiem albo psy im przeszkadzają!

Dodaj komentarz

*
*