Reklama

Każdy może zagrać w filmie o Katowicach. Dzisiaj filmowcy odwiedzą pierwsze dzielnice

Ł. K.
Filmowcy rozpoczęli zdjęcia do nowego filmu o Katowicach. Będą pytali mieszkańców o ich opinię na temat miasta i pokazywali dzielnice. Efektem ma być klip, który zostanie wyświetlony na fasadzie Galerii Katowickiej. Każdy może w nim zagrać.

Filmowcy wyruszyli z centrum miasta o godz. 14. Dzisiaj będzie można ich spotkać w sześciu dzielnicach Katowic. W kolejnych dniach odwiedzą kolejne miejsca. Filmowy projekt potrwa tydzień. W trakcie PopKooltur każdy mieszkaniec będzie mógł stanąć przed kamerą i powiedzieć co uważa o Katowicach. – Są dwie ekipy filmowe. Jedna ekipa wokół Galerii będzie nagrywać mieszkańców, którzy gdzieś tam przechodzą. Czyli my nagrywamy wypowiedzi. Druga ekipa będzie jeździła do dzielnic. Jeśli możemy to tak określić, to my jesteśmy słowem, a oni są obrazem – mówi Adrian Grad, kierownik jednej z ekip filmowych. Film ma pokazać przekrojowo obraz Katowic dzięki wypowiedziom mieszkańców. Mieszkańcy będą mieli za zadanie dokończyć zdanie: „Moje Katowice to…”. W projekcie wezmą również udział znane osoby jak Miuosh czy Wojciech Kukuczka.

Dzisiaj, od godz. 15, ekipa pojawi się na Nikiszowcu, Giszowcu, w Janowie, Dąbrówce Małej i Wełnowcu. Wywiady w Galerii Katowickiej oraz na zewnątrz będą nagrywane dzisiaj do godz. 17 oraz w piątek (w godz. 11-19) i w sobotę (w godz. 14-21). W tym czasie trwały będą zdjęcia w dzielnicach i ciekawych miejscach na terenie Katowic:

W piątek, od godz. 15.00 na: os. Paderewskiego, Dolinie Trzech Stawów, Brynowie, Parku Kościuszki, Bażantowie, Piotrowicach, Ochojcu, Ligocie i Panewnikach.

W sobotę od godz. 15.00 w: strefie kultury, os. Tysiąclecia, Parku Śląskim, Józefowcu i Dębie.

W pozostałe dni z zebranego materiału będzie tworzony klip. Finał akcji odbędzie się w przyszły czwartek, 24 maja. Impreza rozpocznie się o godz. 20 przed Galerią Katowicką. Organizatorzy zapowiedzieli atrakcje takie jak: muzyka na żywo, występy perfomerów i konkursy z nagrodami. Będzie też flash mob, a o 21 na fasadzie galerii wyświetlony zostanie film.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*