Reklama

Każdy może wybrać Czarnego Konia. Rusza festiwal Ars Independent

Otwarcie festiwalu Ars Independent 2015, fot. M. Jędrzejowski

Ł. K.
W Grecji zabraknie wody, stawką w wyścigu kolarskim będzie paczka papierosów, a bombę uda się rozbroić tylko z pomocą znajomych. Tak, w skrócie, można opisać  kilka z prezentowanych podczas festiwalu filmów, animacji i gier. Tegoroczną edycję Ars Independent otworzy wtorkowy koncert w kinoteatrze Rialto.

W Katowicach po raz szósty zostaną wręczone Czarne Konie, czyli festiwalowe nagrody. Ars Independent zacznie się od koncertu producenta zza Oceanu. Występ M.O.O.N., znanego bywalcom festiwalu ze ścieżki dźwiękowej do gry Hotline Miami 2, we wtorek o godzinie 20. Podczas festiwalu nie zabraknie muzyki, ale będzie ona odgrywała rolę drugoplanową.

Twórcy powalczą o statuetkę w 4 kategoriach: film, animacja, gra wideo i teledysk. Niektóre produkcje polscy widzowie będą mogli zobaczyć po raz pierwszy. To właśnie oni wybiorą zwycięzców. Codziennie, od środy do niedzieli, na uczestników będą czekać bloki animacji, seanse filmów pełnometrażowych i pokazy najnowszych teledysków. Będą produkcje polskie i zagraniczne. W trakcie festiwalu będzie można pograć w gry wideo i skorzystać z gogli VR. Poza tym w cyklu Miasto Muzyki wyświetlone zostaną 3 tytuły związane właśnie z muzyką. Po każdym festiwalowym dniu w Drzwiach Zwanych Koniem odbędzie się impreza z DJ’em. Podczas finału festiwalu, oprócz rozdania Czarnych Koni, wystąpią Joanna Szumacher i Paweł Cieślak ze swoimi Kopytami zła. Festiwal potrwa od 27 września do 2 października. W sumie będzie można zobaczyć 78 pełno- i krótkometrażowych filmów i animacji, 75 wideoklipów, a na interaktywnych wystawach czekać będzie 19 gier wideo. Karnet na cały Ars Independent kosztuje 80 zł. Bilety na poszczególne seanse, pokazy i koncerty kosztują 10 zł. Można je kupić online lub w miejscach wydarzeń podczas festiwalu. Wszystkie informacje na temat biletów dostępne są TUTAJ, a pełny program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*