Reklama

Katowicki Sylwester tym razem w… Chorzowie. Wiadomo kto zagra podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

Redakcja
Sylwestrowa impreza Polsatu przenosi się z placu przed Spodkiem na Stadion Śląski. W tym roku na Sylwestrowej Mocy Przebojów wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Enej i Ewa Farna. Nie będzie pokazu sztucznych ogni.

O tym, że w Katowicach nie odbędzie się impreza stacji Polsat mówiło się już od dłuższego czasu. W związku ze szczytem klimatycznym władze miasta musiały zrezygnować z organizacji Sylwestra przed Spodkiem. Zamiast w Katowicach Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się tym razem na Stadione Śląskim. Stanie tam scena szeroka na 100 i wysoka na 22 metry. Jej powierzchnia to w sumie 630 m kw. Multimedialną scenę będą tworzyły ekrany led i 950 urządzeń oświetleniowych. Łączna moc nagłośnienia wyniesie 400 kW. W ciągu kilku godzin publiczność na miejscu i widzowie przed telewizorami usłyszą starsze i nowsze przeboje. Na scenie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Enej, Ewa Farna, Cleo, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży i Feel. Artyści zagrają nie tylko swoje, ale rónież najbardziej znane utwory innych wykonawców. Poza tym hity zespou Abba wykona cover band grupy, czyli „The Show a Tribute to ABBA” ze Szwecji. Sylwestrową Moc Przebojów 2018 na Stadionie Śląskim poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk oraz Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. Współorganizatorami Sylwestra z Polsatem są Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i miasto Katowice. Jak zapowiedział Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego, w planach nie ma pokazu sztucznych ogni. Przy transmisji na żywo będzie pracowało 350 osób, a imprezę pokaże 15 kamer. Transmisja Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 rozpocznie się 31 grudnia o godz. 20.00.


Tagi:

Komentarze

 1. cien 11 grudnia, 2018 at 7:16 am - Reply

  Kto wybudowal WPKIW!!!
  Z tego co czytałem, z historii powstania Parku Slaskiego.
  Park jako całość znajduje sie na terenie 3miast. A ze właścicielem jest Wojewodztwo Slaskie ze stolica w Katowicach, adres Parku Slaskiego powinien być również w Katowicach.
  Na teren parku została zwieziona nawet ziemia, aby mogło cokolwiek rosnac, po śmietniku poprzemysłowym.
  ZOO powstało na bazie katowickiego, ktore zostało przeniesione z centrum miasta.
  Stadion i Wesole Miasteczko zostaly zbudowane od podstaw za Wojewodzkie pieniądze.
  Ja tego nie rozumiem, dlaczego Wojewódzki Park ma siedzibe w Chorzowie a nie w Katowicach

 2. AA 10 grudnia, 2018 at 6:09 pm - Reply

  Czy ja dobrze widzę?
  Miasto Katowice daje kasę Polsatowi aby ten zrobił sobie za tą kasę tvshow?
  Zapewne ze 200 razy ze sceny w czasie transmisji padnie „Jak się bawi Chorzów”
  A włodarze Chorzowa zapłacą za to równe ZERO !

  • BC 11 grudnia, 2018 at 12:34 am Reply

   Właśnie też mnie to zastanawia. Na jakiej podstawie Katowice finansują imprezę i promocję Chorzowa w Polsacie? Chyba, że dojdzie do kuriozalnej sytuacji, gdzie prowadzący będą uparcie wmawiać, że impreza odbywa się w Katowicach. Pan Krupa też będzie przemawiał, zamiast Pana Kotali przed wybiciem północy?

Dodaj komentarz

*
*