Reklama

Katowice otwierają wodne place zabaw

Ł. K.
Dwie z trzech atrakcji dla dzieci w Katowicach zostaną otwarte. Wodne place zabaw będą działały bez limitu osób. Miasto liczy na to, że mieszkańcy zachowają zdrowy rozsądek.

Wodne place zabaw zostaną otwarte 1 lipca. Od środy mają działać wodne atrakcje w Załężu i Piotrowicach. Trzeci z wodnych placów, a zarazem pierwszy, który powstał w mieście, w Dolinie Trzech Stawów, na razie nie będzie czynny. Powodem jest remont obiektu w rejonie ul. Pułaskiego. Z powodu ulewy w zeszłym roku doszło tu do awarii. Jednak prace powoli się kończą. Wodny plac zabaw przy os. Paderewskiego powinien zostać naprawiony do końca lipca.

Pozostałe dwa, przy ul. Gliwickiej oraz przy ul. Biedronek, zaczną działać w środę od godz. 9.00. Będą czynne codziennie do godz. 21.00. Wodne place zabaw są bezpłatne. Dlatego można spodziewać się dużego zainteresowania. Nie ma żadnych odgórnych zasad korzystania z obiektów w związku z trwającą epidemią. Nie wprowadzono też limitów osób, które mogą przebywać na terenie wodnych placów zabaw. Ten przy ul. Gliwickiej jest większy, więc tam zmieści się więcej ludzi.  MOSiR Katowice apeluje o zachowanie dystansu społecznego i zdrowy rozsądek.


Tagi:

Komentarze

  1. Bozena 1 lipca, 2020 at 1:25 pm - Reply

    do aa: dokładnie, dlatego wolę pojechać do tychów do aqaparku, gdzie przynajmniej mam pewnośc, że woda jest chlorowana i dezynfekowana na bieżąco

  2. AA 30 czerwca, 2020 at 11:05 pm - Reply

    W takim wodnym placu zabaw woda krąży w obiegu zamkniętym. Wystarczy by ktoś kichnął i całość leci później poprzez pompy innym “zabawowiczom” na głowy i jest pięknie rozpylana.
    Osobiście nie zbliżałbym się nawet na kilka metrów do takiego przybytku. Wystarczy mgiełka rozdmuchana przez wiatr.

Dodaj komentarz

*
*