Reklama

Kandydat na prezydenta chce wyburzyć pawilon na Rynku

Ł. K.
Śląska Partia Regionalna chce zatrzymać wyludnianie Katowic. Duża i mała karta to program dla całego miasta i poszczególnych dzielnic. Zwłaszcza w tej pierwszej jest dużo obietnic.

To pierwsza partia, która chwali się programem dla Katowic. Śląska Partia Regionalna przedstawiła swoje pomysły na polepszenie sytuacji w mieście. Jak mówiła Ilona Kanclerz, kandydatka ŚPR na prezydenta Katowic, po objęciu stanowiska zamierza przede wszystkim dużo rozmawiać. Zarówno z mieszkańcami, jak i pracownikami urzędu. – Mamy przecież do odwrócenia cały duży trend demograficzny związany z wyludnianiem. Specjalne propozycje, systemy benefitów i profitów. Dla tych, którzy będą chcieli zamieszkać w naszym mieście. Dla dzieci, które będą chciały się tutaj rodzić i ich rodziców – mówi Kanclerz. Mieszkańców ma przekonać m.in. pomysł „Katowice – miasto urodzenia”. Dzięki niemu dzieci urodzone w Katowicach mają mieć zapewnione miejsce w żłobku. ŚPR zapowiada, że wybuduje nowe placówki. Poza tym uzdolnieni mieszkańcy, jak artyści czy naukowcy, będą mogli liczyć na wsparcie miasta w postaci systemu motywacyjnego. Dużo miejsca w programie partii poświęcono transportowi i infrastrukturze. Nie brakuje bardzo odważnych obietnic. Wśród nich są m.in. poprowadzenie ruchu tramwajowego pod katowickim Rynkiem, wyburzenie pawilonu, budowa dwóch parkingów rowerowych po dwóch stronach dworca (na pl. Andrzeja i pl. Szewczyka). Nowy parking podziemny dla samochodów miałby powstać pod pl. Sejmu Śląskiego. – Na pewno ważna jest sprawa rozwiązania problemu parkingowego. Ona dotyka nie tylko śródmieścia, ale chociażby Koszutki, która sąsiaduje ze śródmieściem. Wiele negatywnych zjawisk promieniuje na Koszutkę. Stąd te pomysły związane z problemem parkingowym. Ukierunkowane na obecnych mieszkańców miasta, a nie przyjeżdżających do pracy – mówi Marek Nowara ze Śląskiej Partii Regionalnej. Dla dzielnic ŚPR proponuje m.in. rozwiązanie problemu smrodu na Dąbrówce Małej, budowę szkoły i przedszkola na Zarzeczu, budowę wielopoziomowych parkingów na os. Paderewskiego, ograniczenie hałasu z autostrady na os. Witosa, rewitalizację Bulwarów Rawy na Zawodziu, połączenie ul. Leśnego Potoku z ul. Mysłowicką w Nikiszowcu.


Tagi:

Komentarze

  1. Agnes 9 października, 2018 at 8:07 am - Reply

    Niech już tak nie obiecują bo wszyscy lansują się na Bażantowie, Kostuchnie ..tam się liczą Katowice … z drugiej strony możemy liczyć tylko na smród i zapomnienie o nas… Nie chce takich przedstawicieli miasta …

Dodaj komentarz

*
*