Reklama

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Opozycja rozlicza Miasto Ogrodów

Łukasz Kądziołka
Politycy PO twierdzą, że dyrektor Miasta Ogrodów jest pod „płaszczykiem ochronnym” prezydenta Marcina Krupy. Chcą rozliczać prezydenta i kontrolować iinstytucję. Powód to wydawanie pieniędzy publicznych w niewłaściwy sposób.

Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale kampania zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj politycy PO Jarosław Makowski, szef katowickich struktur partii i kandydat na prezydenta Katowic oraz radna Barbara Wnęk zapowiedzieli rozliczanie obecnego prezydenta. Dzisiaj zajęli się Miastem Ogrodów. Nieprawidłowości w instytucji mają dotyczyć m.in. nadzoru nad umowami. Przykład to strona internetowa, która powstała przy okazji ubiegania się o tytuł Miasta Muzyki UNESCO. Instytucja miała wydać na nią ponad 30 tys. zł, mimo że, zdaniem opozycji, taka strona powinna kosztować dużo mniej. – Mamy wrażenie, że te pieniądze są wydawane lekką ręką. O to chcemy walczyć, o to chcemy dbać. Żeby nasze pieniądze były racjonalnie wydatkowane. Będziemy apelować do prezydenta, żeby bardziej przyglądał się tej sprawie. Niepokoi nas również to, że wielokrotnie zgłaszałam to prezydentowi – mówi Barbara Wnęk.

To nie koniec działań opozycji, która zapowiada dalsze „kontrole”. Politycy opozycji pod koniec kadencji Marcina Krupy mają zamiar sprawdzić w jaki sposób pieniądze były wydawane i ile stracili na tym katowiczanie.


Tagi:

Komentarze

  1. mm 7 lutego, 2018 at 8:59 pm - Reply

    Czekamy na rozliczenie całości rządów PO. Moze sie wtedy przekonamy ile straciliśmy oprócz ośmiu lat…

  2. antek 5 lutego, 2018 at 12:53 pm - Reply

    Katowice miasto ogrodów- chyba piwnych haha 😀

Dodaj komentarz

*
*