Reklama

Już ponad 100 osób zarażonych koronawirusem w Polsce. Zmarł trzeci chory

Redakcja
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godz. 19 w sobotę, że liczba zarażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 100. Są też trzy ofiary śmiertelne.

Od rana w sobotę komunikaty MZ nie były optymistyczne. Zgodnie z przewidywaniami, liczba zarażonych wirusem w Polsce szybko rośnie.

Pierwsza dzisiejsza informacja mówiła o 13 nowych przypadkach: 2 osoby z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź).

Później potwierdzone zostały kolejne 3 przypadki: 2 osoby z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).

Kolejny komunikat mówił o następnych 9 zakażonych: 2 osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź).

Ostania informacja MZ to 10 nowych przypadków zakażenia: 3 osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin).

Jeszcze wczoraj wieczorem zmarła druga osoba zarażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące.

Z kolei w sobotę MZ poinformowało o śmierci 66-letniego mężczyzny, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i także miał choroby współistniejące.

Do tej pory w Polsce koronawirusem zaraziły się 103 osoby, z których 3 zmarły. W woj. śląskim w sobotę nie było żadnego nowego przypadku. Nadal więc w szpitalach przebywa 13 chorych.

Jak poinformował prezydent Marcin Krupa, w Katowicach nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Za to do soboty 18 osób zostało decyzją administracyjną skierowanych na kwarantannę domową. Cały czas trwa też oczekiwanie na wyniki testów personelu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. To właśnie w tej placówce pracował lekarz zarażony koronawirusem.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 15 marca, 2020 at 10:34 am - Reply

    Wielkie nieba zmarły 3 osoby w 38 mln kraju… Na dodatek osoby, które miały wiele innych schorzeń, a wirus tylko postawił kropkę nad i… Zaraziło się 111 osób, podczas gdy grypą zaraziło się ponad ćwierć miliona.

Dodaj komentarz

*
*