Reklama

[NA ŻYWO] Koronawirus w Polsce. Kolejnych 6 przypadków w woj. śląskim

Redakcja
Rozpoczynamy kolejny dzień relacji na żywo z wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zapraszamy.

20:35

Rzecznik wojewody śląskiego podała szczegółowe informacje na temat nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim.

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Stan jego zdrowia jest średni (zapalenie płuc).

We własnym domu, w izolacji przebywa z kolei mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala w Chorzowie. Po pobraniu i przebadaniu próbek jego przypuszczenia potwierdziły się – zakaził się od osoby dodatniej ze swojego otoczenia. Po ocenie lekarskiej dokonanej przez specjalistę chorób zakaźnych mężczyzna został skierowany na leczenie do domu. Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi mężczyzna miał kontakt.

W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety, jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku.

W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach.

Do szpitala w Chorzowie zgłosił się młody mężczyzna z lekkimi objawami koronawirusa. Mężczyzna miał kontakt z osobą zakażoną, a jako że stan zdrowia był dobry, lekarz odesłał pacjenta na leczenie do izolacji domowej.

Obecnie w woj. śląskim są 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

20:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 32 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 6 z nich dotyczy woj. śląskiego. Łącznie w całym kraju pozytywny wynik testu na obecność wirusa miało już 355 osób.

16:10

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Katowicach odbyła się w szczególnych warunkach. Radni mieli maseczki, a stoły w sali sesyjnej poustawiane były jak na szkolnej klasówce. Więcej TUTAJ.

16:00

Jest kolejnych 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

14:15

Prezydent Katowic Marcin Krupa poinformował o pierwszym mieszkańcu Katowic zarażonym koronawirusem. Więcej TUTAJ.

12:00

Rodzina z Sosnowca miała przebywać na kwarantannie domowej, ale kiedy policja przyszła to sprawdzić, nie było jej w domu, bo poszła do sklepu. Więcej TUTAJ.

11:00

Błyskawiczna sesja rady miasta Katowice trwała około 35 minut. Wejście do urzędu miasta wyglądało tak:

9:20

Według informacji Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, z 6 nowych przypadków koronawirusa, 5 osób leczy się w domu.

Do szpitala w Bytomiu zgłosiła się kobieta w średnim wieku. Po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych jej stan został oceniony jako dobry i pacjentka została skierowana do izolacji domowej, by tam mogła się kurować.

Na oddziale zakaźnym w Chorzowie przebywa młody mężczyzna w stanie dobrym. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W izolacji w swoich domach, ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i dobry stan zdrowia, przebywają jeszcze 4 osoby z naszego województwa: 3 kobiety i mężczyzna. Jedna z kobiet powróciła z Kenii i tam prawdopodobnie została zakażona, pozostali mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi ze swojego otoczenia. Wszyscy są w kontakcie z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali w pobliżu ich miejsc zamieszkania.

8:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Sześć z nich dotyczy woj. śląskiego.

8:30

Na godz. 8:30 zostało zaplanowane spotkanie prezydenta Katowic z szefami miejskich zakładów i instytucji. Jego tematem będą dalsze działania w związku z epidemią koronawirusa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*