Reklama

Jeszcze więcej imprez w Spodku i MCK

Ł. K.
Wrócą Odjazdy i Metalmania. Ostatni koncert zagra Deep Purple. Poza tym w nowej odsłonie powraca musical Metro. Wśród wydarzeń sportowych największym będą Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Zarządca Spodka i MCK podsumował ubiegły rok i zapowiedział, że w tym imprez będzie jeszcze więcej.

Łącznie, odkąd PTWP Event Center zaczęło zarządzać Spodkiem i MCK (maj 2016), odbyło się 271 wydarzeń. Przyciągnęły one około 435 tys. os. W tym roku spółka zamierza powiększyć te liczby. Najwięcej będzie się działo w marcu i we wrześniu. Czasami imprezy będą się odbywały nawet dzień po dniu.

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP (po prawej) i Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center

Naszym celem jest to, żeby doprowadzić do czterokrotnego wzrostu wydarzeń – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Ma być więcej imprez kilkudniowych, co pozwoli na rozwój współpracy z branżą hotelarską w Katowicach. W pierwszym półroczu spółka zamierza zorganizować ponad 300 wydarzeń, a w całym 2017 roku obydwa obiekty mają przyciągnąć około 800 tys. odwiedzających. Największym wydarzeniem pozostaje Intel Extreme Masters, który odbędzie się na przełomie lutego i marca w bardziej rozbudowanej niż do tej pory formie. E-sport przyciąga do Katowic ok. 100 tys. fanów.

Przeczytaj: Intel Extreme Masters już w przyszłym miesiącu

Poza tym, w pierwszej połowie roku, widzowie zobaczą nową wersję musicalu Metro. Powróci też kultowe muzyczne wydarzenie, czyli Metalmania. Miesiąc po festiwalu z publicznością pożegna się Deep Purple. Z kolei w lipcu, na Metal Hammer Festival, przyjedzie Marilyn Manson. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie sporo designu i jedzenia. Najpierw, od 16-19 lutego, odbędzie się 4 Design Days i kolejna edycja Silesia Bazaar. Później, w marcu, Food Show i Sweet Targi.

To tylko część wydarzeń. W 2017 roku do Spodka powróci światowa siatkówka za sprawą Mistrzostw Europy oraz meczu gwiazd, który odbędzie się prawdopodobnie już w maju. Do ramówki wraca też rockowy festiwal Odjazdy. Pełny program imprez można zobaczyć na stronach Spodka i MCK.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*