Impreza odbędzie się w Katowicach już po raz piąty. Po raz pierwszy jednak będzie odbywać się przez dwa weekendy. – Chcemy, by IEM w Katowicach się rozwijał – mówią organizatorzy.
–W zeszłym roku w Spodku i MCK było łącznie 113 tys. widzów, oprócz tego 1400 dziennikarzy. O Katowicach mówił CNN, BBC, pisał New York Post – mówiła dziś na konferencji prasowej poświęconej IEM wiceprezydent Katowic Marzena Szuba. Ale popularność imprezy widać nie tylko po tłumach ustawiających się w kolejkach, by obejrzeć turniej w Spodku czy MCK. To też oglądalność w sieci. Tylko w Polsce transmisje internetowe oglądało w zeszłym roku 2,82 mln widzów. Jeszcze dwa lata temu było to 831 tys.
- Wiceprezydent Katowic Marzena Szuba i Krzysztof Jonak, dyrektor Intela na region Europy Środkowo-Wschodniej
- Aleksander Szlachetko, dyrektor rozwoju ESL
Jak mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor rozwoju ESL Polska, zeszły rok był przełomowy również ze względu na rosnące zainteresowanie e-sportem ze strony biznesu. –W e-sport inwestują takie marki jak Red Bull, Coca-Cola i Master Card. Transmisje e-sportowe pokazywane są w największych mediach. Swoje drużyny e-sportowe tworzą kluby znane dotychczas z osiągnięć w piłce nożnej i koszykówce. Są to np. Filadelphia Flyers, Paris Saint Germain czy Manchester City – wymieniał.
O sprzęcie, z którego będą korzystać zawodnicy mówił Krzysztof Jonak, dyrektor firmy Intel na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Będą to komputery wyposażone w procesory Core i7 o najwyższych możliwych osiągach, jeśli chodzi o wydajność. W połączeniu z dyskami SSD i odpowiednią grafiką zapewniają graczom najlepsze rozwiązania i efektywność.
W tym roku IEM potrwa przez dwa weekendy. 25-26 lutego odbędą się rozgrywki w League of Legends. Tydzień później zawodnicy wezmą udział w turnieju w Counter Strike: Global Offensive i Star Craft II oraz kilku mniejszych turniejach: Crossfire, Heroes of the Storm, Intel Challenge Katowice i Pucharze Polski Cybersport. Gracze powalczą o nagrody o łącznej wartości ok. 2,5 mln dolarów.