Reklama

Intel Extreme Masters już w przyszłym miesiącu

Szymon Kosek
Impreza odbędzie się w Katowicach już po raz piąty. Po raz pierwszy jednak będzie odbywać się przez dwa weekendy. – Chcemy, by IEM w Katowicach się rozwijał – mówią organizatorzy.

W zeszłym roku w Spodku i MCK było łącznie 113 tys. widzów, oprócz tego 1400 dziennikarzy. O Katowicach mówił CNN, BBC, pisał New York Post – mówiła dziś na konferencji prasowej poświęconej IEM wiceprezydent Katowic Marzena Szuba. Ale popularność imprezy widać nie tylko po tłumach ustawiających się w kolejkach, by obejrzeć turniej w Spodku czy MCK. To też oglądalność w sieci. Tylko w Polsce transmisje internetowe oglądało w zeszłym roku 2,82 mln widzów. Jeszcze dwa lata temu było to 831 tys.

Jak mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor rozwoju ESL Polska, zeszły rok był przełomowy również ze względu na rosnące zainteresowanie e-sportem ze strony biznesu. –W e-sport inwestują takie marki jak Red Bull, Coca-Cola i Master Card. Transmisje e-sportowe pokazywane są w największych mediach. Swoje drużyny e-sportowe tworzą kluby znane dotychczas z osiągnięć w piłce nożnej i koszykówce. Są to np. Filadelphia Flyers, Paris Saint Germain czy Manchester City – wymieniał.

O sprzęcie, z którego będą korzystać zawodnicy mówił Krzysztof Jonak, dyrektor firmy Intel na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Będą to komputery wyposażone w procesory Core i7 o najwyższych możliwych osiągach, jeśli chodzi o wydajność. W połączeniu z dyskami SSD i odpowiednią grafiką zapewniają graczom najlepsze rozwiązania i efektywność.

W tym roku IEM potrwa przez dwa weekendy. 25-26 lutego odbędą się rozgrywki w League of Legends. Tydzień później zawodnicy wezmą udział w turnieju w Counter Strike: Global Offensive i Star Craft II oraz kilku mniejszych turniejach: Crossfire, Heroes of the Storm, Intel Challenge Katowice i Pucharze Polski Cybersport. Gracze powalczą o nagrody o łącznej wartości ok. 2,5 mln dolarów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*