Reklama

Jest przetarg na budowę tężni solankowej w Zadolu

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na budowę tężni solankowej, która powstanie w parku Zadole. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2018 roku, choć pierwotny plan zakładał, że powstanie już w tym roku. Budowa tężni zwyciężyła w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w Budżecie Obywatelskim 2017. Zdobyła 15 tys. głosów. Będzie kosztować około 2,6  mln zł.

Budowa tężni solankowej w Parku Zadole miała się rozpocząć w tym roku. Projekt okazał się jednak na tyle skomplikowany, że trzeba wydłużyć jego realizację. Zmieniła się też koncepcja samego obiektu. W stosunku do pierwotnych zamierzeń, tężnia będzie większa i nie jedno, a dwustronna. Będzie miała 6,9 m wysokości, 37,5 m długości i 11,5 m szerokości. Obok niej zostanie urządzona nowa zieleń i mała architektura.

Firmy, które chcą wybudować tężnię, swoje oferty mogą składać do 12 grudnia. Na zakończenie prac wykonawca będzie miał maksymalnie 50 tygodni, czyli rok. Przy ocenie ofert, miasto będzie oceniać cenę (60%), gwarancję (15%) i termin wykonania (25%).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*