Reklama

Miasto przekazuje teren prywatnemu inwestorowi

Źródło: http://www.tdjestate.pl.

Ł. K.
Teren nie nadaje się do zagospodarowania. Dlatego miasto postanowiło oddać działkę inwestorowi, który ma w pobliżu swoje osiedle. Ten zamierza ją wykorzystać.

Prezydent podpisał zarządzenie, na podstawie którego prywatny inwestor zyska prawo do wieczystego użytkowania działki. To teren, który przylega do os. Franciszkańskiego. Działka przy ul. Kijowskiej nie nadaje się do zagospodarowania jako odrębna nieruchomość. Ma dokładnie 2884 m kw. powierzchni. Jest wąska i ma wydłużony kształt. Ponadto znajduje się pomiędzy działkami TDJ Estate, które wnioskowało o jej przekazanie. Spółka jest również użytkownikiem wieczystym terenu os. Franciszkańskiego. – Nabycie powyższej działki poprawi warunki zagospodarowania nieruchomości wnioskodawcy oraz umożliwi realizację planowanej inwestycji – podaje wydział gospodarki mieniem Urzędu Miasta. Nieruchomość została przekazana w trybie bezprzetargowym. Jej wartość to 1, 178 mln zł netto. TDJ zapłaci 25% tej ceny, czyli dokładnie 294,5 tys. zł netto.

Teren przekazany przez miasto spółce TDJ Estate.

Zapytaliśmy inwestora o jego plany. – Możemy potwierdzić, że zostanie ona wykorzystana do realizacji inwestycji w ramach Osiedla Franciszkańskiego – odpowiada Monika Wawszczyk z biura prasowego TDJ Estate. Jednak nie zdradza szczegółów. Na swojej stronie internetowej inwestor chwali się, że docelowo na osiedlu przy ul. Kijowskiej ma być 1300 mieszkań. Obecnie trwa III etap mieszkaniowej inwestycji, czyli budowa 6 kolejnych budynków. Łącznie znajdą się w nich 246 mieszkań. Spółka prowadzi już ich sprzedaż.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*