Reklama

Jednoosobowy protest w centrum Katowic. „Tauron oddaj moją własność”

Ł. K.
Protest przed biurowcem w centrum Katowic przykuwa uwagę przechodniów. Od rana mężczyzna, który nie chciał się nam przedstawić, wykrzykuje oskarżenia pod adresem spółki Tauron. To nie pierwsza taka jednoosobowa akcja protestacyjna przed siedzibą firmy.

Tauron oddaj moją własność” – krzyczy od rana mężczyzna, który zaparkował pod jednym z biurowców w centrum Katowic. Na aucie powiesił swoje hasła, ale uwagę przechodniów i pasażerów komunikacji miejskiej przyciąga głośnym krzykiem. Twierdzi, że Tauron zabrał mu jego nieruchomość. Nie chce się przedstawić, ale o sprawie opowiada chętnie. Ta ciągnie się już od wielu lat. To nie pierwszy raz, gdy mężczyzna decyduje się w taki sposób wywrzeć presję na spółce. Jak informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik Tauron Polska Energia, sam widział go przed siedzibą w Gliwicach już kilka razy. W skrócie chodzi o nieruchomość w Tarnowskich Górach, którą mężczyzna kupił 9 lat temu i w której znajduje się stacja transformatorowa.

Mężczyzna twierdzi, że spółka Tauron Dystrybucja korzysta z tej stacji bezkarnie, a on poniósł i ponosi z tego powodu ogromne straty finansowe. Sprawa trafiła do sądu na wniosek spółki energetycznej. – Są rozbieżne stanowiska, jeśli chodzi o sposób uregulowania tej sprawy – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja S.A. i dodaje, że spółce zależy na zakończeniu konfliktu z właścicielem nieruchomości. Sąd nadal nie podjął ostatecznej decyzji. Kolejna rozprawa ma się odbyć na początku sierpnia. Jak deklaruje protestujący, nie zamierza rezygnować z takiego sposobu walki o swoje racje, bo nic innego mu nie pozostało.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*