Reklama

Jednakowe tablice z nazwami ulic w metropolii

Łukasz Kądziołka
Spójny system informacji dla wszystkich mieszkańców. Pomysł, aby w gminach metropolii tablice z nazwami ulic były jednakowe, to propozycja prezydenta Katowic.

Przykładowe tablice zostały wystawione na stole podczas ostatniego zgromadzenia metropolii. O pomyśle opowiedział prezydent Katowic Marcin Krupa. Chodzi o to, żeby miasto było przejrzyste i estetyczne, m.in. dzięki tablicom z nazwami ulic, obiektów i dróg. – Spójny plastycznie i czytelny system identyfikacji wizualnej jest nie tylko wyzwaniem dla Katowic, ale mógłby się stać wspólnym projektem miast metropolii. Jednolite tablice, być może uzupełnione o elementy małej architektury, w widoczny sposób integrowałyby przestrzeń naszych miast. Byłyby wyraźnym sygnałem dla turystów, ale też mieszkańców, że mimo granic, nasze miasta działają jak jeden wielki organizm – mówi Krupa. Swój pomysł prezydent Katowic przedstawił władzom i członkom Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zaprezentowane zostały też przykładowe produkty z oferty jednej z firm zajmującej się produkcją tablic. Wprowadzenie nowego systemu trzeba by było poprzedzić konsultacjami społecznymi i branżowymi. Już wcześniej ujednolicony system przyjęły Tychy. Tam tablice sa podobne do tych, jakie zaprezentował prezydent Katowic


Tagi:

Komentarze

 1. MAz 11 marca, 2018 at 6:31 pm - Reply

  nareszcie!!!! Ile lat sie na to czekalo!!!jak najszybciej to zrobic!!!wszedzie..nie potrzeba dyskusji tylko zrobic wkocu!!!

 2. MagdaN 27 lutego, 2018 at 10:36 pm - Reply

  Może lepiej, żeby metropolia miała wspólne CZYSTE POWIETRZE! Ciekawe ile piecy możnaby wymienić za koszt tych tabliczek

  • mauser 28 lutego, 2018 at 1:10 pm Reply

   Serio? nie dość że mieszkania socjalne, 500+ i cała masa innego socjalu dla patologii to jeszcze chcesz żebym na czyjeś piece pracował?

 3. Bartek 27 lutego, 2018 at 6:38 pm - Reply

  To dobry pomysł, by były spójne w całej metropolii.

 4. Kamil 26 lutego, 2018 at 10:02 pm - Reply

  Jestem jak najbardziej za! O takie rzeczy trzeba zadbać jak najszybciej

Dodaj komentarz

*
*