Reklama

Jednak nie będzie zdalnej nauki w katowickich szkołach

Redakcja
Sanepid wydał negatywną opinię do propozycji władz Katowic, zgodnie z którą tylko część uczniów miała wrócić do szkół 1 września, a reszta uczyłaby się zdalnie. Oznacza to, że wszyscy rozpoczną naukę stocjonarnie.

Władze Katowic przygotowały koncepcję nauki mieszanej. Uczniowie z klas I-IV mieli się uczyć w szkołach normalnie. Podobnie jak pierwsze klasy szkół średnich. Z kolei dzieci i młodzież z klas V-VIII szkół podstawowych oraz klas II-IV szkół średnich mieli chodzić do szkoły według dwóch możliwych wariantów. Pierwszy zakładał, że polowa klas będzie uczyć się stacjonarnie, a druga zdalnie. Po tygodniu nastąpiłaby zmiana. Drugi wariant mówił o tym, że połowa uczniów w konkretnych klasach byłaby w szkole, a pozostali uczyliby się zdalnie. Tu również miała następować rotacja. To już jednak nieaktualne. – Informuję, że służby sanitarne nie zgodziły się na wprowadzenie nauki hybrydowej w szkołach w Katowicach, poza jedną placówką ZSS nr 6 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka – napisał na Facebooku prezydent Marcin Krupa.

Oznacza to, że 1 września wszyscy uczniowie podstawówek i szkół średnich będą mogli przyjść do szkoły.

Prezydent dodał, że dla zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem wszystkie szkoły w Katowicach zostały wyposażone w niezbędne środki ochrony (maseczki i płyny). Wdrożone zostały też procedury dotyczące przyprowadzenia dzieci do szkół, spożywania posiłków, przerw i stwierdzenia zachorowań.


Tagi:

Komentarze

 1. Omg 27 sierpnia, 2020 at 9:15 pm - Reply

  Nie ma już gdzie się zapożyczyć na wypłacanie opiekuńczego więc nie będzie już zdalnej nauki.

 2. Kuzyn 27 sierpnia, 2020 at 9:07 pm - Reply

  I bardzo dobrze. Nie mozna wiecznie się bać.
  Skutki tego mamy w postaci deficytu.
  Nauczanie przez internet to nie to samo.
  Koniec z wygodnictwem.
  Teraz pora na teleporady. Zawód lekarza, nauczyciela to misja względem społeczeństwa.
  Żołnierze w razie wojny z powodu wirusa mają iść w izolację?
  To samo testy na covid.
  Są tak samo wiarygodne jak politycy.
  I tyle

  • P Śl 27 sierpnia, 2020 at 10:52 pm Reply

   Jeszcze żeby było czego się bać.

 3. Greta 27 sierpnia, 2020 at 7:39 pm - Reply

  I zaczyna się Eksperyment na żywym organizmie, kosztem całego społeczeństwa. W razie porażki nie będzie osób odpowiedzialnych.

Dodaj komentarz

*
*