Reklama

Jednak nie będzie ograniczenia prędkości do 30 km/h na ul. Grundmanna. Urząd miasta się pomylił

Redakcja
W poniedziałek rano urząd miasta poinformował, że w tym tygodniu na ul. Grundmanna zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Okazuje się jednak, że to pomyłka. Po godz. 18 rzecznik urzędu miasta poinformowała, że podała mediom nieprawdziwą informację. Strefa tempo 30 zostanie rozszerzona, ale nie o ulicę Grundmanna.

Rozszerzenie strefy tempo 30 ma nastąpić przy okazji rozpoczętego dzisiaj Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kilka razy dopytywaliśmy w urzędzie czy na pewno chodzi o ul. Grundmanna, która ma nawet trzy pasy w jednym kierunku i wzdłuż której biegnie droga rowerowa. Usłyszeliśmy, że nie ma mowy o pomyłce, bo o zmniejszenie prędkości samochodów w tym miejscu prosili rowerzyści, a i piesi będą teraz bezpieczniejsi.

Okazuje się jednak, że nasze wątpliwości były uzasadnione. Po godz. 18 rzecznik urzędu miasta przysłała sprostowanie do swojej poprzedniej informacji. – W dniu dzisiejszym przesłałam Państwu informację prasową o działaniach miasta w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, w której zostały podane nieprawdziwe informację. Strefa tempo 30 w Śródmieściu zostaje poszerzona o kwartał ograniczony ulicami: Sokolska, Gliwicka, Grundmanna, Chorzowska, a nie jak podałam o ulicę Grundamanna, która pozostaje poza strefą tempo 30. W kwartale z ograniczeniem tempo 30 znajdują się ulice: Mickiewicza, Zabrska, Sobieskiego, Opolska, Dąbrówki. MZUiM Katowice przystąpił do wprowadzania nowej organizacji ruchu. Prace powinny zakończyć się do 20 września – napisała Ewa Lipka, rzecznik UM Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*