Reklama

Jeden basen w Katowicach otwarty. Na kolejne trzeba jeszcze trochę poczekać

Redakcja
Jeden z miejskich basenów w Katowicach został otwarty, ale kolejne dopiero będą udostępniane mieszkańcom. Po przerwie w mieście wracają też kąpieliska. Przeczytajcie, kiedy zostaną otwarte.

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się długim weekendem. Chociaż z pogodą bywa różnie, to na temperatury nie można narzekać. Miejskie baseny odkryte i kąpieliska powinny cieszyć się dużą popularnością. W pierwszej kolejności katowicki MOSiR uruchomił „Buglę”. Basen został udostępniony w czwartek, 20 czerwca. Do dyspozycji gości są dwa głębokie baseny (od 1,6 m do 2,3 m), basen do nauki pływania (o głębokości od 0,3 m do 1,2 m), brodzik, zjeżdżalnia, hot tub (jacuzzi na 70 osób) i boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz badmintona. Bilet wstępu na Buglę kosztuje 12 zł. Połowę tej kwoty zapłacą dzieci, młodzież i studenci do 24. roku życia (na podstawie legitymacji). 6 zł to również cena biletu dla emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 7 płacą 1 zł. Po godz. 15  bilet wstępu na Buglę kosztuje 6 zł.

Na otwarcie kolejnych basenów trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. 1 lipca otworzy się ośrodek przy ul. Rolnej. W tym roku wracają kąpieliska przy dwóch stawach. Po przerwie spowodowanej problemami z zapewnieniem ratowników, dostępne będą kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów i stawie Morawa w Szopienicach. Pierwsze ma być strzeżone od 1 do 30 lipca, a drugie od 1 sierpnia do 30 sierpnia. Poza tym w mieście cały czas działają 3 wodne place zabaw. Są one zlokalizowane przy ul. Pułaskiego, ul. Gliwickiej i ul. Biedronek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*