Reklama

“Jeb** PiS” na kościele. Zdewastowana została również Archikatedra

Redakcja
Wulgarny napis na kościele w Katowicach. Hasło, które pojawia się podczas protestów w całej Polsce, zostało wymalowane przed wejściem do kościoła. Zdewastowana została również Archikatedra Chrystusa Króla. Duchowni apelują o pokój.

Wiernych w Katowicach wita wulgarny napis na kościele. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych jest jedną z dwóch na os. Tysiąclecia i należy do niej kilkanaście tysięcy osób. Mieszkańcy, którzy we wtorek wybrali się na poranną mszę o godzinie 7.00 mogli być zbulwersowani. Na wejściu do świątyni pojawiły się wymalowane żółtą farbą napisy. Wandal zdewastował ściany znajdujące się po dwóch stronach schodów prowadzących do świątyni. Napis po prawej jest nieczytelny, ale ten po drugiej stronie nietrudno rozszyfrować. To jedno z głównych i najprawdopodobniej najpopularniejsze hasło protestów odbywających się od kilku dni w Katowicach oraz innych miastach w Polsce.

Hasło “Jeb** PiS” pojawiło się również na ogrodzeniu parafii. Fasada budynku została częściowo oczyszczona, ale wyraźne ślady farby pozostały. Na razie dewastacja nie została zgłoszona policji, ale wie o niej Archidiecezja Katowicka. Duchowni apelują o pokój. – Nawołujemy do pokoju i nie używania środków i narzędzi, które właściwie zaciemniają sama ideę tego protestu – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy Archidiecezji Katowickiej. Dodaje, że nie ma  zgody dewastowanie budynków niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem.

https://www.facebook.com/tomasz.wojtal/posts/4644781478929134

Zdewastowana przez nieznanych sprawców została też Archikatedra Chrystusa Króla. Mogło do tego dojść dzisiaj w nocy. Na fasadzie po wschodniej stronie budynku pojawiły się wulgarne napisy pod adresem dwóch partii politycznych i drugi napis o wolności. – Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów ale nie dewastując tego co jest dla innych dziedzictwem kulturowym i dziedzictwem wiary – mówi ks. Łukasz Gaweł, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Katowicach. Malunki właśnie są likwidowane, a parafia jeszcze nie podjęła decyzji, czy sprawa zostanie zgłoszona policji. Niewykluczone, że wandala nagrały kamery monitoringu.


Komentarze

 1. mixmix 28 października, 2020 at 1:13 pm - Reply

  Gdyby nie kościół to by o wolności mogli pomarzyć. Gimbaza.

  • Sebastian 28 października, 2020 at 3:08 pm Reply

   Mam dobra rade dla wszystkich katolików oburzonych tymi manifestacjami, napisami etc.:
   Zróbcie tak jak zrobiliście z pedofilią w kościele!
   Udawajcie, że nie widzicie tych protestów lub co najwyżej są to jakieś pojedyncze wydarzenia, które nie świadczą o całości protestujących!

   • mixmix 28 października, 2020 at 11:46 pm Reply

    w kosciele było tego sto razy mniej niż wsród celebrytów. A tych protestów za chwile nie będzie tak jak zwolenników KODu, Pokłucą się o prawa do błyskawicy. A jeśli nie to dopadnie ich klątwa Budki. Czego się nie dotknie to zamienia w 3% poparcia.

    • Sebastian 29 października, 2020 at 8:22 am Reply

     hahahaha
     uderz w stół…

     ubawiłem się setnie!

     • on w kiecce 29 października, 2020 at 1:06 pm Reply

      Księża na księżyc!

Dodaj komentarz

*
*