Reklama

Hotel sieci Marriott w Altusie. Otwarcie w połowie 2017 roku

Grzegorz Żądło
W wieżowcu Altus będzie działał hotel Courtyard sieci Marriott. Jego otwarcie planowane jest na połowę 2017 roku. Trwają już prace remontowe. Zmieni się nie tylko lobby, ale też pokoje. Na ostatnim piętrze, w miejsce SkyBaru, powstanie restauracja Panorama, która ma być dostępna nie tylko dla gości hotelowych.

Po tym jak Maciej Jaglarz, właściciel Altusa, nie doszedł do porozumienia z siecią Qubus, szukał nowego partnera do prowadzenia hotelu. Ostatecznie doszedł do porozumienia z Marriottem, który ulokuje w Katowicach swoją czterogwiazdkową markę Courtyard. To trzeci hotel tej sieci w Polsce, po Warszawie i Gdyni.

– Naszym zdaniem ta marka najlepiej tutaj pasuje. Marriott jest produktem stricte biznesowym, więc wpisuje się w strategię Katowic – uzasadnia wybór Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci Marriott.

Trwają już prace remontowe w Altusie. Największe zajdą na ostatnim, 27.piętrze. Mieszczący się tu obecnie SkyBar zostanie znacznie powiększony. Nowa restauracja pod nazwą Panorama powstanie kosztem hotelowych pokoi i zajmie całe piętro. Będą tutaj serwowane śniadania dla gości, ale restauracja ma być też dostępna dla osób spoza hotelu. Wstęp będzie kosztował 20 zł, ale będzie to forma vouchera, w całości do wydania w restauracji. Maciej Jaglarz mówi, że Panorama nigdy nie będzie w całości wynajęta np. na imprezy zamknięte. Zawsze jakaś część będzie dostępna dla gości. Będzie w niej około 250 miejsc, a kuchnia będzie otwarta.

W hotelu Courtyard będzie 151 pokoi w czterech standardach o powierzchni od 22 do 63 metrów kwadratowych.

Za projekt zmian w Altusie odpowiada pracownia Iliard. – Największą inspiracją przy realizacji tego obiektu jest sam budynek, wspaniały i elegancki. Wykorzystamy dużo naturalnych materiałów. Staramy się wyciągać ludzi z pokoi hotelowych i zapraszać do miejsc wspólnych – mówi architekt Wojciech Witek.

Do końca stycznia mają się zakończyć prace remontowe w lobby i recepcji. Od początku lutego ma działać hotel pod tymczasową nazwą Altus Prestige. Zakończenie remontu przewidziane jest na maj, a otwarcie pod nową nazwą w połowie roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*