Reklama

HKO odpuszcza. Nie będzie zaskarżenia umowy na zarządzanie Spodkiem i MCK

Grzegorz Żądło
Wbrew zapowiedziom sprzed kilku miesięcy, spółka HKO nie zaskarży do sądu umowy jaką Urząd Miasta Katowice podpisał z firmą PTWP Event Center na zarządzanie Spodkiem i MCK. – Nie chcemy iść na wojnę z miastem – mówi Maciej Cłapiński, prokurent HKO.

Warszawsko-poznańska spółka była, obok PTWP Event Center, drugim oferentem, który chciał zarządzać Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Kiedy miasto zdecydowało się na wybór PTWP, HKO zaskarżyła tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Ten przyznał jej rację (więcej o tym tutaj). Prawnicy miasta i PTWP odwołali się od tego orzeczenia do NSA w Warszawie. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok WSA w Gliwicach, a to oznaczało, że urząd mógł podpisać umowę z PTWP Event Center. Tuż po ogłoszeniu wyroku Maciej Cłapiński, prokurent HKO, zapowiadał, że to wcale nie kończy sprawy. – Wbrew pozorom, dla nas niewiele się zmienia. Nadal wiadomo, że nasz konkurent nie miał w momencie składania wniosku odpowiednich dokumentów. Jeśli mimo to miasto podpisze umowę z PTWP Event Center, wówczas będzie to obarczone dużym ryzykiem.

Miasto umowę podpisało (więcej o tym tutaj). Mimo to, HKO nie będzie kwestionować tej decyzji. – Owszem, były plany złożenia kolejnej skargi. Jednak, jeśli wolą miasta jest współpraca z PTWP, nie będziemy dłużej walczyć. Co wcale nie znaczy, że uznajemy decyzję Katowic za słuszną – mówi Maciej Cłapiński.

PTWP Event Center przejmie w zarząd MCK i Spodek 2 maja. O szczegółach umowy podpisanej z UM Katowice można przeczytać w wywiadzie z Wojciechem Kuśpikiem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*