Reklama

Hałas na os. Gwiazdy, bo uniwersytet wyburza budynek

Łukasz Kądziołka
Mieszkańcy skarżą się na hałas na os. Gwiazdy. Powód to rozbiórka budynku przy ul. Bogucickiej. Pracownicy firmy, która wyburzy obiekt Uniwersytetu Ekonomicznego, wyrzucają wyposażenie z wysokich pięter. Uczelnia odpowiada, że prace odbywają się poza godzinami nocnymi, a hałas jest nieunikniony.

Od około miesiąca trwa rozbiórka budynku „D” przy ul. Bogucickiej 14, a od kilku dni zaczęła przeszkadzać mieszkańcom. Prace są głośne. Hałas niesie się na całe osiedle. Właściwe wyburzanie zaplanowano dopiero na wrzesień. Jednak pracownicy wynajętej przez uczelnię firmy pozbywają się wyposażenia, wyrzucając je z najwyższej kondygnacji budynku. Przez okna z 6. piętra zrzucają m.in. meble. Jak informuje uczelnia, wyposażenie będące w dobrym stanie i sprzęt elektroniczny został zachowany i przeniesiony do innych budynków uniwersytetu. Niepotrzebne sprzęty lądują na ziemi i te odgłosy przeszkadzają mieszkańcom. – Jak podczas każdej rozbiórki, na placu budowy wzmożony hałas jest rzeczą nieuniknioną, niemniej rozbiórka odbywa się zgodnie z przyjętymi normami społecznymi, w szczególności poza godzinami tzw. ciszy. Prace budowlane wykonywane są w sposób optymalny dla tego typu prac. Obecnie wykonawca pozbywa się wyposażenia, które jest na trwałe związane z budynkiem i nie nadaje się do dalszego użytku (rozbiórka ścianek działowych, sufitów podwieszanych, stolarki drzwiowej, okładzin ściennych, zabudowy, izolacji) – informuje Marek Kiczka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego. Na razie prace rozbiórkowe są wykonywane ręcznie. Od 22 lipca na teren budynku „D” wjedzie ciężki sprzęt. Wtedy rozpocznie się rozbieranie dachu i jego konstrukcji.

ZOBACZ FILM Kliknij TUTAJ

Budynek „D” nie spełnia odpowiednich norm m.in. energetycznych i jego utrzymanie jest nieopłacane. Uniwersytet Ekonomiczny zadecydował o jego wyburzeniu. W tym miejscu ma powstać nowoczesny i ekologiczny budynek biurowo-dydaktyczny. Wyburzanie budynku z 1979 roku ma się zakończyć we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*