Reklama

Napad w Załężu. Grozili nożem i gazem w lombardzie [WIDEO]

Ł. K.
Zamaskowani mężczyźni napadli na lombard w Załężu. Pracownikowi grozili nożem i gazem. Policja poszukuje sprawców napadu i publikuje nagrania z monitoringu.

Policjanci szukają dwóch mężczyzn, którzy napadli na lombard w Katowicach. Doszło do niego wczesnym popołudniem w dzielnicy Załęże. Napastnicy wbiegli do lombardu zlokalizowanego przy ul. Gliwickiej. Pracownikowi grozili nożem i miotaczem gazu. Na opublikowanym przez policję nagraniu z monitoringu widać, jak jeden z mężczyzn macha dużym nożem przed oczami pracownika, a drugi zapędza go na zaplecze, trzymając przed sobą gaz. Następnie napastnik z nożem zaczyna wyciągać biżuterię i zegarki z szuflady za ladą. Jego kolega wychodzi z zaplecza z reklamówką wypełnioną najprawdopodobniej pieniędzmi.

Wszystko trwa około 2 minuty i całą sytuację zarejestrowały trzy kamery znajdujące się w środku i na zewnątrz lokalu. Napad miał miejsce w piątek, 19 czerwca, w środku dnia, około godziny 12.40. W jego trakcie na ulicy było dużo przechodniów i samochodów, ale do środka lokalu nie wszedł żaden klient. Podczas napadu pracownik nie został zraniony przez sprawców. Policja prosi o pomoc w ustaleniu szczegółów napadu i tożsamości mężczyzn.

Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 32 200 20 00 (w godzinach od 8.00 do 15.00) lub 32 200 25 55 (całodobowo), a także za pośrednictwem numeru 112. Można również pisać pod adresem e-mail: [email protected] lub [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*