Reklama

Grali, bo pamiętają. Zakończył się Memoriał Kmiecików

Redakcja
“Gramy, bo pamiętamy”. Pod taką nazwą odbył się czwarty piłkarski Memoriał Kmiecików. Wzięło w nim udział 8 drużyn. Pierwsze miejsce zajęli żołnierze.

Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo nie wynik się tu liczy. Piłkarski turniej dla upamiętnienia rodziny Kmiecików odbył się po raz czwarty. W hali Kolejarza zmierzyło się 8 drużyn – Czasem mogłoby się wydawać, że jak jest ładnie, to ktoś nie przyjedzie. Przyjeżdżają ludzie z całej Polski i to jest najważniejsze – mówi Bartosz Nowak z drużyny Kmiecików. Chociaż nie wszystkim forma dopisywała, to na pewno nie brakowało zapału. – Mam kontuzję. Grałem na ile mogłem, ale drużyna dawała radę. Niestety, dyspozycja nie była najlepsza – mówił Krzysztof Kmiecik, brat Dariusza Kmiecika. Dla bliskich i przyjaciół to okazja do spotkania i rozmowy. Sportowa rywalizacja też jest, ale wszyscy grają fair play. – Trzeba się zebrać w ekipę, trzeba wystąpić, trzeba upamiętnić. A co będzie w tym turnieju to nie ma już żadnego znaczenia – mówi Tadeusz Musioł, dziennikarz Polskiego Radia. W dzisiejszym Memoriale najlepsi okazali się wojskowi AGAT-u. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Sławkowa, a trzecie dziennikarze TVP. Drużyna katowickiego urzędu znalazła się za podium, na czwartym miejscu.

Przypomnijmy, że Dariusz, Brygida i dwuletni Remigiusz Kmiecikowie zginęli w wybuchu kamienicy przy ul. Chopina, do którego doszło 23 października 2014 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*