15/09/2025 | Autor: Katowice24.info | źródło: katowice24.info
Oto ważny moment na kolei w Katowicach. Ostatnie dni to intensywne prace przygotowujące infrastrukturę torową i trakcję. Ostatecznie pociągi linii S1 zaczęły kursować z peronu pierwszego 12 września. Teraz podróżni mogą korzystać z całego peronu 1, a pociągi jadą nowym torem pod nowymi wiaduktami. Ruch na nowych torach to także ruch na nowych wiaduktach - wiadukt nad ul. Graniczną już w połowie dostępny dla użytkowników. To dopiero początek - rozpoczęcie prac nad kolejnymi częściami obiektów na stacji Katowice pozwoli na dalszy rozwój infrastruktury kolejowej.
Za stacją Katowice w kierunku Załęża powstał jeden nowy tor (źródło: slaskienatorach.pl).
Pociągi przejeżdżają po północnej stronie lokomotywowni (źródło: slaskienatorach.pl).
Nowy tor przebiega pod nowym wiaduktem (źródło: slaskienatorach.pl).
Peron 1 przez ponad dwa miesiące nie był w pełni dostępny.