Reklama

Galeria Libero Katowice. To nowa nazwa centrum handlowego Echo Investment

Grzegorz Żądło
Galeria Libero Katowice. Tak będzie się nazywać nowe centrum handlowe na południu miasta, które wybuduje Echo Investment. Prace mają ruszyć późną wiosną tego roku, a ich zakończenie przewidziane jest na przełom 2017 i 2018 roku. Na razie inwestor nie zdradza jakie marki znajdą się w centrum. Pewne jest tylko to, że będzie tam działać kino Helios.

Nasz projekt będzie miał charakter lifestylowy. Będziemy zawsze na czasie. Chcemy budować markę tego miejsca na takich wartościach jak innowacyjność i przynależność do grupy. Nazwa wiąże się  z filarami nowej inwestycji, czyli funkcją i ofertą. W łacinie libero znaczy wolność, wolny – wyjaśnia Katarzyna Porębska z Echo Investment.

Jak mówi Tomasz Domoń, leasing manager w Echo Investment, firma chce wypełnić niszę na mapie południowej części Katowic. – Około 800 tys. mieszkańców miasta i regionu będzie mogło do nas dojechać w ciągu 45 minut, choć tzw. „strefa podstawowa” liczy około 107 tys. mieszkańców. Dzisiaj klienci nie oczekują kolejnego nowego centrum handlowego. Potrzebują różnorodności, większej liczby funkcji. Dlatego chcemy zorganizować największą ofertę rozrywkową na Śląsku – zapowiada Tomasz Domoń. I wymienia: 7-salowe kino, klub fitness, kręgielnię, salę do squasha, salę zabaw dla dzieci, centrum medyczne. Plac zewnętrzy ma być miejscem spotkań. Elewacja centrum będzie przeszklona. Na dwóch kondygnacjach znajdzie się handel, na trzeciej rozrywka. – Będziemy grupować marki w określonych strefach centrum. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie firmy z tej samej branży. Czyli jeśli ktoś będzie chciał kupić garnitur, to na niewielkiej przestrzeni znajdzie wszystkie sklepy z modą męską – mówi Domoń.

Centrum ma mieć około 1,6 tys. miejsc parkingowych na 5 kondygnacjach. Będzie też wydzielona strefa parkingów dla rowerów, strzeżona kamerami monitoringu. Łącznie Galeria Libero Katowice będzie miała 42 tys. m kw. powierzchni,  z których około 40% zajmie moda.

Chcemy zwrócić ten obszar mieszkańcom i spowodować, że pojawi się zalążek nowego subcentrum tej części Katowic – mówi Paweł Zieliński z pracowni MOFO, autor projektu centrum. – Będzie to element, który stanie się wyznacznikiem pewnej jakości i kształtu tego miejsca. Dla nas istotne jest to jak ten budynek połączy się z zewnętrznym otoczeniem.

Niedługo ma zostać rozstrzygnięty konkurs na zagospodarowanie głównego placu pomiędzy centrum, a ul. Kościuszki.  Echo ma współpracować z miastem przy budowie nowego układu drogowego w okolicach centrum.

Jeśli chodzi o najemców, to na razie pewne jest, że w Galerii Libero będzie działać kino Helios, z którym już została podpisana umowa. Marki odzieżowe, które mają się pojawić w Libero, inwestor określa jako półkę średnią i średnio-wyższą.


Tagi:

Komentarze

  1. Elżbieta 14 lutego, 2016 at 7:54 pm - Reply

    Raport PwC, wyniki niezależnej ankiety ogólnopolskiej http://www.nieolewamymiasta.pl, nie dla budowy biurowców na Muchowcu wyraźnie pokazują jakie są prawdziwe potrzeby mieszkańców – jakość życia do odpoczynku, a nie z związana z hałasem i spalinami. WIEC SKOŃCZMY OSTATECZNIE Z NISZCZENIEM KATOWICKIEGO PARKU LEŚNEGO, w tym z przebiegającą przez jego środek ul. 73 Pułku Piechoty

  2. justyna 12 lutego, 2016 at 11:24 pm - Reply

    kolejne centrum handlowe!!! Katowice miastem dla inwestorów nie dla mieszkańców !!! każdy teren miejski jest sprzedawany pod inwestycje!!!! , czy nie można rewitalizować zaniedbanych terenów na skwery i miejsca wypoczynku i wyciszenia od zgiełku!wszędzie rządzi pieniądz a słychać frazesy że dla szczytnych celów!!! Czy okolicznych mieszkańców pytano o opinię? Który z władnych panów chciałby mieszkać przy „centrum rozrywki”? Ich stać na domy w zacisznej okolicy … Jako mieszkanka Katowic nie mam wogóle aspiracji na miasto metropolię, chcę normalnego miasta bez sztucznych atrakcji, w takim gdzie można zwyczajnie żyć.

  3. Driver 11 lutego, 2016 at 1:21 pm - Reply

    Przy okazji miasto mogłoby w końcu zabrać się za przebudowę DK81 i wyrzucić tranzyt z Brynowskiej na 73 Pułku Piechoty.

Dodaj komentarz

*
*