Reklama

Figurka ze Szlaku Ślonski Godki znaleziona w skupie złomu

Tyle zostało po figurce Gelda.

Ł. K.
Policjanci znaleźli skradzioną figurkę w skupie złomu. Dotarli do osoby, która ją sprzedała. Jednak nadal nie wiadomo, kto ją ukradł.

Geld to jedna z ostatnich figurek, która została skradziona. Postać ze Szlaku Ślonski Godki to również pierwsza figurka, którą postawił prywatny partner szlaku. Stworzenie Gelda sfinansował bank Credit Agricole. Figurka została umieszczona obok siedziby banku przy Rynku. Ktoś ukradł ją zaledwie kilkanaście godzin po tym jak została odsłonięta, najprawdopodobniej w nocy z 24  na 25 kwietnia. Sprawa została zgłoszona policji. Już 28 kwietnia funkcjonariusze odnaleźli Gelda.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolejna figurka Szlaku Ślonski Godki została skradziona

Figurka została oddana do punktu skupu złomu przy ul. Wandy 10. Szybko udało się ustalić kto ją tam przyniósł. Osoba ta została przesłuchana, ale policjanci niewiele się dowiedzieli. Jak poinformował nas nadkom. Paweł Warchoł, oficer prasowy KMP Katowice, to nie sprzedający ukradł figurkę. Policja dalej szuka sprawcy. Trwa też konkurs, który ma doprowadzić funkcjonariuszy do złodzieja. Miasto przekaże 700 zł osobie, która pomoże w jego ustaleniu. Poza Geldem, w ciągu kilku tygodni, skradzione w taki sam sposób zostały też Heksa (ul. św. Jana) i Strziga (ul. Mariacka).

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest nagroda za wskazanie złodzieja figurki Szlaku Ślonski Godki


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*