Reklama

Festiwal sztuki naiwnej wystartuje w rytmie flamenco

K. G.
Hiszpania jest krajem, wokół którego zakręci się tegoroczna edycja festiwalu Art Naif. Na wystawie zobaczymy ponad 50 prac artystów z tego kraju.

Otwarcie dziewiątej edycji festiwalu sztuki naiwnej zaplanowano na piątek (godz. 18:15). Tego dnia w Szybie Wilson powinni się pojawić miłośnicy kultury hiszpańskiej. Odbędzie się pokaz flamenco i spektakl cyrkowy w wykonaniu Varuma TeatroChoni Cia Flamenca z Sevilli. Nie zabraknie artystów z Polski i zagranicy. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie Industriada, o której szczegółowo napiszemy w piątek. A w niedzielę Natasha Villone, artystka z Rosji, która w zeszłym roku została nagrodzona Grand Prix na festiwalu, poprowadzi warsztaty plastyczne.

W każdą środę czerwca, lipca i sierpnia (do końca festiwalu) w godz. 10 i 12 dzieci będą mogły skorzystać z kącika plastycznego. W programie są też warsztaty linorytu dla młodzieży i dorosłych (21 czerwca), papierowe wycinanki dla dzieci (29 czerwca), warsztaty tańca flamenco (14 lipca), lekcja języka hiszpańskiego dla dzieci (16 i 29 lipca), warsztaty kuchni hiszpańskiej (19 lipca). Wszystkie te wydarzenia odbędą się w Szybie Wilson (ul. Oswobodzenia 1).

Z pozostałych atrakcji warto zwrócić uwagę na wspólne tworzenie malowidła w stylu naiwnym. Obraz powstanie przed Galerią Katowicką, 18 czerwca w godz. 14-18. Kino Rialto pokaże hiszpański film „18 spotkań przy stole” (19 czerwca), będą też trzy dni pokazów najlepszego współczesnego kina Afryki (1-3 lipca). 10 lipca odbędzie się ArtJarmark na Nikiszowcu.

Festiwal zakończy się 19 sierpnia. Szczegóły dostępne są tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*