Reklama

„Elka” za złotówkę i karmienie niedźwiedzi. Dni Funduszy Europejskich w Parku Śląskim

Ł. K.
Goście Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zobaczą jak wygląda produkcja miodu i odlewanie świec woskowych. Będzie też degustacja miodu oraz pokazowe karmienie niedźwiedzi. Z okazji Dni Funduszy Europejskich przejazd „Elką” będzie kosztował 1 zł. To tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano na ten weekend w Parku Śląskim.

Obok Hali Wystaw „Kapelusz” stanie tor przeszkód, a chętni rozwiążą gigantyczną krzyżówkę. Najlepsi uczestnicy będą mogli liczyć na nagrody. W tym samym czasie w chorzowskim ZOO odbędzie się Dzień Pszczoły. W jego trakcie będzie można m.in. zobaczyć pokaz wirowania miodu i karmienia niedźwiedzi. Goście dowiedzą się też jaka jest rola pszczoły w ekosystemie. Przez całą sobotę za przejazd w jedną stronę „Elką” będzie kosztował 1 zł. Z kolei w Rosarium przygotowano atrakcje dla seniorów. Podczas imprezy Kongres Obywatel Senior odbędą się zajęcia sportowe m.in. pilates, fitness i joga. Będą też spacery z pracownikami Parku Śląskiego. Fachowcy opowiedzą o tym jak w swojej pracy zajmują się roślinami i ptakami żyjącymi w parku. Kolejną atrakcją będą warsztaty rękodzieła i fotograficzne.

To wszystko w sobotę. Na niedzielę Śląski Ogród Zoologiczny przygotował program dla dzieci. Podczas Dnia Żyraf będzie wielkoformatowe domino i zabawy plastyczne. Pracownicy chorzowskiego ZOO oprowadzą też chętnych po zapleczach pawilonów i pokażą jak wygląda obsługa zwierząt.

Dni Funduszy Europejskich w sobotę potrwają mniej więcej od godziny 11 do 17. Przejazd kolejką „Elka” za 1 zł w godzinach 11-19. W niedzielę z atrakcji w ZOO będzie można korzystać od 10 do 14. Bilety wstępu w standardowych cenach. Więcej o programie TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*