Reklama

Ekologiczny piknik dla całej rodziny w Dolinie Trzech Stawów

Redakcja
Na instrumentach z recyklingu zagra orkiestra, będzie spektakl dla dzieci i darmowe sadzonki dla tych, którzy przyniosą zużyte baterie. W Dolinie Trzech Stawów odbędzie się kolejna edycja Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie.

Ekologiczny piknik po raz kolejny w Dolinie Trzech Stawów. W programie znalazły się atrakcje dla całych rodzin. Dzieci będą mogły zagrać w leśne koło fortuny i zobaczyć spektakl „Bukiet Talentów”, który opowiada o recyklingu i segregacji odpadów. Z kolei zespół Recykling Band zapewni oprawę muzyczną wydarzenia, grając na instrumentach z odzysku. Podobne instrumenty będzie można również zrobić samemu podczas warsztatów.
W jednej ze stref Leśnicy opowiedzą o zwyczajach zwierząt i gatunkach drzew, pomogą wybudować domki z drewna i pokażą jak wygląda świat dostrzegalny tylko pod mikroskopem. Uczestnicy będą mogli się ochłodzić dzięki kurtynie wodnej i wodzie z beczkowozu. Pozostając przy temacie wody i jej oczyszczania, zaprezentowana zostanie m.in. nowoczesna kamera telewizyjna służąca do inspekcji sieci kanalizacyjnych. Będą też pokazy laboratoryjne związane z badaniem właściwości wody i wykrywaniem w niej bakterii.
Osoby, które przyniosą na piknik zużyte baterie, przygotowano sadzonki do zabrania ze sobą do domu. 10 baterii to jedna roślina. Leśny piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 w sobotę 15 czerwca w Katowickim Parku Leśnym i potrwa do godziny 17.00.

Ze względu na zmianę organizacji ruchu w rejonie Lotniska Muchowiec, nie będzie możliwości dojazdu samochodem. Uruchomiona zostanie  dodatkowa linia autobusowa S3 na trasie Katowice Mickiewicza – Muchowiec Korty Pętla. Autobusy kursują co 20 minut od 10:48 do 17:48. Szczegółowy rozkład jazdy i program imprezy jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*