Reklama

Dzisiaj w zamian za opony można dostać nasiona łąki kwietnej

Redakcja
W siedzibie MPGK przy ul. Milowickiej będzie dzisiaj można wymienić opony na nasiona i kompost. Miasto chce w ten sposób zachęcić do  oddawania tych odpadów, a nie wyrzucania ich byle gdzie. Akcja rozpocznie się o godz. 8 i potrwa do 13 lub do wyczerpania zapasów.

Miasto kontynuuje akcję „Nie siej śmieci, posiej łąkę”. Za pierwszym razem mieszkańcy mogli odbierać nasiona łąk kwietnych i kompost w zamian za elektrośmieci. Teraz czas na kolejny problematyczny odpad, czyli opony. Choć można je oddawać w czterech Gminnych Punktach Zbiórki Odpadów oraz w niektórych warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych, to nadal wiele osób porzuca je byle gdzie.

Opony są problematyczne, bo trudne do przetworzenia i brakuje przeznaczonych do tego instalacji. Nawet samo składowanie jest więc drogie. Ceny kształtują się na poziomie 500- 600 zł za tonę. Tyle trzeba zapłacić, żeby ktoś odebrał opony z MPGK.

W sobotę w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów przy ul. Milowickiej 7A będzie można oddać maksymalnie 4 opony na jeden punkt adresowy, z którego pobierana jest opłata śmieciowa.

Liczba opakowań nasion i kompostu będzie uzależniona od liczby i rodzaju przywiezionych opon. Przyjmowane będą opony z samochodów osobowych do 3,5 tony bez felg oraz opony motocyklowe. Poniżej zasady wymiany podczas sobotniej akcji:

za 3-4 opony samochodowe – 3 torebki nasion + 1 worek Kompovitu,
za 1-2 opony samochodowe – 2 torebki nasion + 1 worek Kompovitu,
za 1-2 opony motocyklowe – 1 torebka nasion + 1 worek Kompovitu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*