Reklama

Dzisiaj otwierają się odkryte baseny w Katowicach. Są duże ograniczenia

Redakcja
Sezon basenowy w Katowicach rozpoczęty. Dzisiaj otwarcie dwóch basenów zewnętrznych. Mieszkańcy muszą się liczyć z dużymi ograniczeniami. Limity osób obowiązują nie tylko na terenie obiektów, ale również w basenach.

W tym tygodniu uruchomione zostały już dwa wodne place zabaw, ale to nie koniec wodnych atrakcji w Katowicach. Ratownicy pojawili się też przy stawie kąpielowym w Dolinie Trzech Stawów. Natomiast w sobotę o godzinie 9.00 otwarte zostaną dwa miejskie baseny – przy ul. Rolnej i na Bugli. MOSiR musiał dostosować obiekty do obowiązujących obostrzeń. Dlatego kąpieliska będą zapełnione w granicach od 30% do 50%. Wśród zasad są: stosowanie się do poleceń ratowników oraz obsługi, dezynfekcja rąk w punktach do tego przeznaczonych, zachowanie dystansu 2 m, zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości ustawiając się w kolejce do kasy, zaopatrzenie dzieci do lat 3 w pieluchomajtki kąpielowe, unikanie tworzenia zgromadzeń, stosowanie elementarnych zasad poruszania się w przestrzeni publicznej w czasie epidemii Covid-19. Na basenach będzie dostępnych mniej szafek i przebieralni. Poza tym prowadzona będzie dezynfekcja szafek, a środki do dezynfekcji znajdują się też przed toaletami. Największym problem dla użytkowników może być wejście do wody. W poszczególnych basenach obowiązują różne limity osób. Szczegóły poniżej.

Kąpielisko „Bugla”

Limit osób na terenie obiektu wynosi 2,5 tys.

150 osób – przebywających w basenie sportowym

40 osób – przebywających w basenie rekreacyjnym

30 osób – przebywających w basenie małym

10 osób – przebywających w brodzikach

Kąpielisko „Rolna”

Limit osób na terenie obiektu wynosi 1 tys.

150 osób – przebywających w basenie rekreacyjnym

30 osób – przebywających w basenie małym

10 osób – przebywających w brodziku

Obydwa obiekty będą otwarte w godzinach 10.00-19.00 w dni powszednie oraz od 9.00 do 19.00 w weekendy. Po 16 sierpnia godziny otwarcia zostaną skrócone do 18.00.
Bilety wstępu (ulgowe przysługują uczniom i studentom od 7 do 24 roku życia) na cały dzień kosztują:

Kąpielisko „Bugla”

bilet zwykły – 12 zł
bilet ulgowy – 6 zł
dzieci do lat 7 – 1 zł
emeryci i renciści oraz osoby niepełnosprawne – 6 zł

Kąpielisko „Rolna”

bilet zwykły – 7 zł
bilet ulgowy – 3 zł
dzieci do lat 7 – 1 zł
emeryci i renciści oraz osoby niepełnosprawne – 3 zł


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*