Reklama

Dzień dobry Katowice. W nocy będzie mróz

Redakcja
Jest poniedziałek, 12 grudnia. Według prognoz IMGW, termometry pokażą dziś 4 stopnie Celsjusza. Zachmurzenie będzie duże, można też spodziewać się słabych opadów deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie wiał z prędkością 5 m/s. W nocy gwałtowne ochłodzenie do -7 stopni Celsjusza. Zachmurzenie zmaleje, podobnie prędkość wiatru.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 11.40 w III LO im. Adama Mickiewicza debata oksfordzka pt. “W Polsce powinno się zakazać palenia węglem”

O godz. 13 w urzędzie miasta (Młyńska 4) posiedzenie komisji budżetu rady miasta

O godz. 17.30 przy ul. Markiefki 44a sesja Rady Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice

O godz. 18 w kinie Kosmos specjalny pokaz filmu “Śmierć jak kromka chleba”

Dziś w portalu Katowice24.info

Skazanych na prace społecznie użyteczne jest coraz więcej. Kierowani są m.in. do MZUM-u czy Zarządu Zieleni Miejskiej. Problem w tym, że nie wszędzie chcą ich przyjmować.

Przejedziemy się najdłuższą linią tramwajową na Śląsku z Gliwic do Katowic.

W weekend pisaliśmy o:

W miejscu nieczynnych szlaków kolejowych mają powstać trasy rowerowe. W Katowicach może to być kilkanaście kilometrów. Ich przebieg będzie znany w tym tygodniu. Więcej na ten temat TUTAJ.

Według nowego rozkładu Kolei Śląskich pociągi odjeżdżają częściej m.in. z Podlesia. Więcej o zmianach w kursowaniu pociągów przeczytacie TUTAJ.

Od dziś dojedziemy tramwajem z Katowic do Gliwic, dwie linie zmienią swoje trasy. O nowym rozkładzie tramwajowym przeczytacie TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*