Reklama

Od dzisiaj nowy rozkład Kolei Śląskich. Wracają połączenia z Podlesia

Szymon Kosek
Kończy się remont torów na odcinku Ligota-Mąkołowiec. Pociągi znów będą jeździć po dwóch torach, dzięki czemu będzie ich więcej. Przybędzie też innych połączeń, a niektóre zostaną wydłużone. Między godziną 7 a 8 w Podlesiu pociągi będą zatrzymywać się o 7.09, 7.27 i 7.55. Dwa połączenia z Tychów Lodowiska mają być wydłużone – jedno do Gliwic, drugie do Częstochowy.

Najważniejsze zmiany zaszły na Liniach S8 i S31 Lubliniec – Tarnowskie Góry – Bytom – Katowice – Oświęcim. W nowym rozkładzie jazdy pomiędzy godziną 7 i 8 z Bytomia i Chorzowa do Katowic kursują trzy pociągi w takcie co około 30 minut. Również w popołudniowym szczycie komunikacyjnym pociągi zostały zaplanowane tak, aby umożliwić powrót do domu studentom i osobom pracującym w Katowicach. Koleje chwalą się, że bilet na przejazd z z Bytomia do Katowic kosztuje tylko 3 zł. Niewiele więcej, bo 4 zł, zapłacą, osoby podróżujące z Tarnowskich Gór .

Od 11 grudnia jest także nowe bezpośrednie połączenie z Oświęcimia do Bytomia, Tarnowskich Gór i Lublińca. Skróci się czas przejazdu z Katowic do Oświęcimia. Teraz będzie to ok. 50 minut.

Zwiększyła się częstotliwość kursowania na najpopularniejszej trasie KŚ Częstochowa-Gliwice. W popołudniowym szczycie komunikacyjnym liczba pociągów wzrośnie z 2 do 3 na godzinę. Dodany także został poranny przyspieszony pociąg z Częstochowy (odjazd o godz. 8:19).

Z kolei na linii S5 Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń wydłużona została trasa pociągów w dni wolne od pracy. Pasażerowie jadący do Zwardonia i Żywca zyskają po jednym dodatkowym pociągu. Będzie także kursował pociąg z Żywca do Katowic przyjeżdżający po godzinie 11:00. Zlikwidowany został za to pociąg wyjeżdżający o godz. 4 rano z Bielska-Białej do Zwardonia. Jak tłumaczą KŚ, powodem była bardzo niska frekwencja.

Przybywa, o dwie pary, połączeń na trasie Rybnik-Chałupki i Chałupki-Bohumin.

Z myślą o studentach uczących się w Cieszynie i Katowicach uruchomiony został bezpośredni i przyspieszony pociąg Katowice-Cieszyn, który będzie kursował w niedzielne popołudnia oraz dni kończące długie weekendy. Czas przejazdu to ponad 1,5 godziny. W pozostałe dni zaplanowane zostały połączenia z przesiadką w Czechowicach-Dziedzicach, która ma być dobrze skomunikowana.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*