Reklama

Dzień dobry Katowice. Będzie zimno

Grzegorz Żądło
Dziś jest poniedziałek 14 listopada. Jak podaje IMGW, dziś w Katowicach temperatura maksymalna wyniesie 0 stopni Celsjusza. Rano i późnym wieczorem może spaść do -2 stopni. Przez większą część dnia ma być pogodnie. Nie powinno padać. Wiatr  będzie słaby. Będzie wiał początkowo z północy, później z zachodu.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 13 rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie komisji kultury, promocji i sportu rady miasta. Radni i chętni do posłuchania obrad mieszkańcy spotkają się w Parku „Zadole”, przy ul. Wczasowej 8.

O godz. 11 w Muzeum Śląskim rozpocznie się konferencja Miasto 2016.

O godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (ul. Dąbrowskiego 23) rozpocznie się konferencja „Eletromobilność w regionie śląskim”. Spotkanie dotyczyć będzie rozwoju sektora pojazdów z napędami alternatywnymi, w tym hybrydowymi i elektrycznymi oraz działań prowadzonych przez marszałka województwa śląskiego i Polską Izbę Motoryzacji na rzecz ekologii.

O godz. 17.30 w kinie Kosmos zainaugurowany zostanie przegląd filmów Andrzeja Wajdy. Do porozmawiania na temat zmarłego niedawno reżysera będą zachęcać goście specjalni: Stanisław Janecki i Barbara Ptak, czyli osoby, które dobrze znały Wajdę.

W poniedziałek w portalu Katowice24.info:

Schody przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym znów nie wytrzymały. Trzeba wymienić około 60 stopni.

Przez lata mieszkańcy ul. Ordona skarżyli się na hałas, który powodowały wentylatory przy Spodku. Już niedługo to się zmieni.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

W Katowicach odbyły się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Przy okazji uroczystości, straż miejska odholowała kilkanaście samochodów. Czytaj TUTAJ.

Policja sporządziła rysopis mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem 62-letniej kobiety, do którego doszło w środę w Parku Kościuszki. Szczegóły TUTAJ.

W centrum Katowic powstał mural. Jak wygląda można zobaczyć TUTAJ.

Mieszkańcy Załęża skarżą się na niebezpieczne skrzyżowanie ulic Gliwickiej i Zarębskiego i chcą sygnalizacji świetlnej. O szczegółach piszemy TUTAJ.

W Piotrowicach znów doszło do starcia Wehrmachtu i Armii Czerwonej. O co chodzi? zobacz TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*