Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś Narodowe Święto Niepodległości

Szymon Kosek
Jest piątek, 11 listopada 2016 roku. Jak podaje IMGW, przez większą część dnia niebo nad Katowicami ma być pochmurne z okresowymi przejaśnieniami. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 5 stopni Celsjusza. W nocy spadnie do dwóch stopni. Deszcz ma padać od godziny 16 aż do północy. Opady będą niewielkie.

Dzieje się w Katowicach

O godz. 10.30 na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach rozpoczną się obchody Narodowego Dnia Niepodległości. O wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

O godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach „Koncert przyjaźni” w wykonaniu międzynarodowej grupy śpiewaków z USA. O wydarzeniu piszemy TUTAJ.

W piątek w portalu Katowice24.info:

11 listopada 1918 roku Ślązacy cieszyli się przede wszystkim z końca pierwszej wojny światowej. Jaki Śląsk zastali żołnierze wracający do domów z frontu wschodniego? Opublikujemy wywiad na ten temat z prof. Zygmuntem Woźniczką.

Przez skrzyżowanie przechodzi dużo dzieci. Mimo to, kierowcy jeżdżą tu szybciej niż powinni. Problem zgłosili mieszkańcy Załęża podczas ostatniego spotkania z prezydentem. Sprawdzimy czy możliwa jest poprawa bezpieczeństwa przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej i Zarębskiego.

Dziś w Katowicach obchody Narodowego Dnia Niepodległości. U nas przeczytacie relację z uroczystości.

W czwartek pisaliśmy m. in. o tym, że:

Sekcja zwłok potwierdziła, że w Parku Kościuszki doszło do morderstwa. Znana jest również tożsamość ofiary. Szczegóły na temat pierwszych ustaleń policji znajdziecieTUTAJ.

Jednego kibola Ruchu Chorzów i pięciu GKS-u Katowice. Tylu pseudokibiców zatrzymała policja. Pierwszy brał udział w zadymie na ul. Mariackiej, u pozostałych znaleziono duże ilości narkotyków. Więcej informacji na temat  TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres redakcj[email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*