Reklama

Święto Niepodległości w Katowicach: główne uroczystości przed pomnikiem Piłsudskiego

Redakcja
Będzie msza, przemówienia, złożenie kwiatów, apel i salwa honorowa. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach w tym roku przebiegną tradycyjnie. Organizują je wspólnie prezydent miasta, marszałek województwa śląskiego i wojewoda.

Uroczystości rozpoczną się na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach występem Górniczej Orkiestry Dętej KWK Katowice-Kleofas oraz chóru uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Katowicach. O 10:30 w katedrze zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Oprawę artystyczną mszy zapewnią artyści Filharmonii Śląskiej.

O godzinie 12 uczestnicy uroczystości: zaproszeni goście, kompanie honorowe, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, młodzież i mieszkańcy przejdą na plac Chrobrego, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się główna część uroczystości.

Tam nastąpi odegranie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi na maszt, wystąpienia okolicznościowe, uroczysty apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, defilada i występ mażoretek z Miejskiego Domu Kultury Ligota i orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*