Reklama

Dzieci posprzątały ulicę Markiefki

Szymon Kosek
Akcję zorganizowało stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały. Co prawda pogoda nie dopisała, ale na miejscu stawiły się dzieci z bogucickich przedszkoli i ośrodka wychowawczego sióstr Jadwiżanek.
Ulica Markiefki w Bogucicach

– Chcieliśmy w ten sposób pokazać ludziom, jak powinna wyglądać nasza okolica – mówi Barbara Cygan ze stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały. Dzieci sprzątały ulicę Markiefki, jedną z najważniejszych dróg w Bogucicach. Współorganizatorem akcji był radny Damian Stępień. Sprzątanie wsparła też straż miejska, która zadbała o bezpieczeństwo dzieci oraz katowicki Zakład Zieleni Miejskiej. Ten ostatni zapewnił sprzęt i worki na śmieci.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Po remoncie kamienica w Bogucicach wygląda jak nowa

W ostatnim czasie na ulicy Markiefki sporo się dzieje. Pod koniec marca wyremontowana została zabytkowa kamienica stojąca przy numerze 64, pojawiła się też stacja rowerowa. Do końca roku miasto zainstaluje tutaj kilka kamer połączonych z systemem KISMiA.

Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały ma już na koncie kilka sukcesów. Jednym z nich jest zagospodarowanie terenu po wyburzonym budynku przy ul. Żogały na miejsce postoju dla samochodów. Jak zapowiada Barbara Cygan, takich działań będzie jeszcze więcej. – Czekamy na sugestie mieszkańców, czym jeszcze chcieliby się zająć – dodaje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Katowicach będzie więcej kamer

 


Tagi:

Komentarze

  1. Damian 18 kwietnia, 2017 at 7:50 pm - Reply

    Kiedy będzie obiecana modernizacja Parku Bogucickiego , w zeszłym roku miała powstać inicjatywa , budżet duży tylko efektów brak

    • Grzegorz Żądło 18 kwietnia, 2017 at 9:32 pm Reply

      Pisaliśmy o tym niedawno. Z powodu oczekiwania na unijne dofinansowanie, remont został przesunięty na 2018 rok.

Dodaj komentarz

*
*