Reklama

Po remoncie kamienica w Bogucicach wygląda jak nowa

Zdjęcia: KZGM.

Redakcja
Nie tylko kamienice w centrum zyskują ładny wygląd. KZGM wyremontował ostatnio jeden z ponad stuletnich budynków przy ul. Markiefki w Bogucicach. Za niecałe 240 tys. zł m.in. odnowiona została elewacja frontowa, wymieniona stolarka okienna i uzupełnione ubytki.

Budynek przy ul. Markiefki 64 powstał pod koniec XIX wieku. Z powodu wieku kamienicy, braku odpowiedniej konserwacji, ale też wcześniejszego remontu budynek wyglądał na bardzo zniszczony. Na attyce rosły nawet samosiejki. Wykonana z cegły licowej elewacja frontowa została gruntownie oczyszczona, a potem zabezpieczona przed wilgocią. Wymienione zostały drzwi wejściowe i okna. Ze względu na to, że nie było wiadomo jak wyglądały oryginalne drzwi do budynku, za wzór posłużyły te z kamienicy z naprzeciwka, którą wybudowano w podobnym okresie.

Prace objęły też „zaplecze”. Od strony podwórza odnowiona została stara lampa, wyczyszczona elewacja, a ceglane ogrodzenie naprawione.

Prace kosztowały 238 965 zł. Renowację, na zlecenie KZGM, przeprowadziła firma Konior. Kamienica w całości przeznaczona jest na mieszkania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*