Reklama

Dyskusja o prohibicji na Koszutce może być ostra. Nie weźmie w niej udziału właściciel całodobowego sklepu

Redakcja
Koszutka może być kolejną dzielnicą z tzw. nocną prohibicją. Zaplanowana na czwartek dyskusja może być ostra. Jednak właściciel sklepu, z którego powodu zorganizowano konsultacje, nie weźmie w niej udziału.

O konsultacjach społecznych dotyczących nocnej prohibicji na Koszutce pisaliśmy kilka razy. Ostatnio informowaliśmy o tym, że jeden z dzielnicowych radnych prowadzi akcję ulotkową przeciwko ograniczeniu sprzedaży alkoholu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ulotkowa akcja przeciwko prohibicji na Koszutce. Rada dzielnicy jest podzielona

Od 6 lutego mieszkańcy Koszutki mogą głosować poprzez ankietę online, która jest dostępna TUTAJ. Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22.00 do 6.00 (z wyłączeniem lokali gastronomicznych) obowiązuje już w 5 dzielnicach. Pierwsze ograniczenie zostało wprowadzone w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. W kolejnych latach doszły dzielnice: Szopienice-Burowiec i Załęże – od lutego 2021 roku oraz Dąbrówka Mała i Bogucice – od lipca 2022 roku. Wprowadzenie nocnej prohibicji na Koszutce to pomysł przewodniczącego rady miasta Macieja Biskupskiego.

Jutro mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dyskusji. Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” przy ul. Grażyńskiego 47. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele straży miejskiej i policji. Jednak nie będzie głównego zainteresowanego, czyli właściciela sklepu Delikatesy Kubik. Jak mówi Tomasz Kubik, który takich spotkań ma już za sobą kilka, dyskusja sprowadza się za każdym razem do tych samych argumentów. Dlatego do MDK się nie wybiera. Jego sklep przy pętli Słonecznej jest jedynym całodobowym punktem w dzielnicy, gdzie można kupić alkohol (nie wliczając stacji paliw zlokalizowanej po drugiej stronie pętli) i to z jego powodu zorganizowane zostały konsultacje.

Podczas jutrzejszego spotkania mieszkańcy będą mogli również zagłosować na papierowych formularzach. Jak informuje miasto, wyniki konsultacji mają zostać upublicznione do końca marca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*