Reklama

Dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi formalnie przestaje istnieć. Tylko niewielka część przewoźników będzie jeździć z Sądowej

Grzegorz Żądło
Dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi z końcem roku przestanie funkcjonować. Echo Investment, do którego należy teren dworca, wypowiedziało umowę najmu dzierżawcy. Tym samym, od 1 stycznia żadni przewoźnicy nie będą mogli odjeżdżać ze starego dworca. Co ciekawe, tylko część z nich przeniesie się na nowy dworzec przy ul. Sądowej.

Urząd miasta pochwalił się dzisiaj, że kolejni przewoźnicy podpisali umowy na odjazdy z dworca autobusowego przy ul. Sądowej. Większość z nich obecnie korzysta z dworca przy ul. Piotra Skargi. Od 1 stycznia nie będzie to już możliwe. Niespełna miesiąc temu zarządca dworca odebrał od spółki Echo Investment wypowiedzenie umowy dzierżawy. Sam więc wypowiedział umowy wszystkim przewoźnikom. W szczytowym okresie było ich około stu.

Dzisiaj urząd miasta poinformował, że od 1 stycznia 2021 z dworca przy ul. Sądowej będzie korzystać kolejnych 20 przewoźników. Łącznie ma ich być 26. Co z pozostałymi? – Nie mam pojęcia – mówi Dariusz Dytkowski, dzierżawca dworca przy ul. Piotra Skargi. – Ja musiałem im wypowiedzieć umowy, ale jeśli nie podpisali nowych z miastem, to teoretycznie mogą mieć duży problem, żeby gdziekolwiek się w Katowicach zatrzymać.

Jak poinformował nas MZUiM, w ostatnim czasie żaden przewoźnik nie występował o zgodę na korzystanie z któregoś z należących do miasta przystanków. Nie bardzo wiadomo więc gdzie będą teraz wysadzać pasażerów ci, którzy nie chcą lub nie mgoą wjeżdżać na dworzec przy Sądowej.

Łącznie, od 1 stycznia, z dworca przy ul. Sądowej ma korzystać 26 przewoźników.

 – W styczniu z ul. Sądowej pasażerowie będą odjeżdżać do miast takich jak: Kraków, Wrocław, Szczecin, Busko-Zdrój, Kielce, Zamość, Olkusz, Opole, Sanok. Dla sprawniejszej obsługi podróżnych pomiędzy CP „Sądowa” a dworcem PKP kursują bezpłatne połączenia autobusowe – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu Urzędu Miasta Katowice.

Budowa dworca przy ul. Sądowej kosztowała 66 mln zł.

Na działce przy ul. Piotra Skargi spółka Echo Investment planuje zbudować biurowiec. Według oficjalnych informacji, prace budowlane mają się tu rozpocząć dopiero w trzecim kwartale 2021 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Paweł 30 grudnia, 2020 at 2:00 pm - Reply

    Może przez pandemię robią sobie wakacje przewoźnicy. Trzeba poczekać zobaczyć.

  2. AKS 30 grudnia, 2020 at 12:31 am - Reply

    I tak beda musialy byc polaczenia do krk dla przystankow mickiewicza i sokolska.dajcie plan jak to bedzie wygladalo.

Dodaj komentarz

*
*