Reklama

Duże zmiany w Giszowcu. Będą utrudnienia dla kierowców i mieszkańców

Redakcja
Zmiany w organizacji ruchu przy węźle w Giszowcu. Kolejne prace nad przebudową dróg wymagają wprowadzenia objazdów. Utrudnienia odczują nie tylko mieszkańcy dzielnicy i kierowcy.

Wykonawca przebudowy węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania dróg DK96 i DK81, przystępuje do kolejnego etapu prac. W związku z tym od poniedziałku 24 lutego szykują się kolejne zmiany dla kierowców. Fragment ul. Kolistej od skrzyżowania z ulicami 73 Pułku Piechoty i Karolinki do zjazdu na os. Kolista będzie zamknięty. Oznacza to, że wjazd oraz wyjazd z Giszowca będzie wymagał korzystania z objazdu. Mieszkańcy dzielnicy będą musieli jeździć naokoło, a ruch tranzytowy zostanie poprowadzony objazdami dalekosiężnymi. Na czas tymczasowej organizacji ruchu przeprogramowane zostaną również sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic 73 Pułku Piechoty i Karolinki oraz Pszczyńskiej i Górniczego Stanu. – Zamknięcie odcinka ul. Kolistej jest kumulacją największych utrudnień w trakcie tej przebudowy. Kierowcy znaczącą poprawę odczują natomiast jeszcze w trakcie jej trwania. Pod koniec roku do użytku zostaną oddane pierwsze bezkolizyjne połączenia DK 86 z DK 81 – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Z powodu tymczasowej organizacji ruchu dojazd do os. Kolista będzie możliwy tylko od strony Giszowca, natomiast do ul. Karolinki tylko od strony ul. 73 Pułku Piechoty oraz ul. Pszczyńską z kierunku od strony centrum Katowic i autostrady A4.

Objazdy dla mieszkańców Giszowca

Dojazd do Giszowca dla samochodów osobowych – jadąc ul. Pszczyńską od centrum Katowic będziemy kierowani do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu, którą będziemy mogli dojechać do Giszowca lub na skrzyżowaniu dopuszczone będzie zawracanie (tylko dla samochodów osobowych), by móc wjechać do dzielnicy od strony ul. Kolistej.
Wyjazd z Giszowca w kierunku Ochojca/Ligoty – poprowadzony będzie ul. Kolistą na ul. Pszczyńską, a następnie autostradą A4 lub ulicami: Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą, Murckowską, na ul. Pszczyńską, z której możliwy jest zjazd na ul. 73 Pułku Piechoty i ul. Karolinki.
Dojazd do Giszowca dla samochodów ciężarowych – jadąc ul. Pszczyńską od centrum Katowic będziemy kierowani w stronę Murcek, gdzie nawracanie będzie możliwe na węźle drogowym z ul. Kołodzieja, by wrócić ul. Pszczyńską zjazdu na ul. Kolistą.

Dojazd do południowych dzielnic

Ponadto, dojazd do dzielnic południowych Katowic – Ochojca i Ligoty będzie kierowany z ul. Bielskiej już w Murckach ulicami: Kołodzieja, Szarych Szeregów i Armii Krajowej. W celu ograniczenia ruchu na ul. 73 Pułku Piechoty wprowadzone zostaną także objazdy dla tranzytu z ulic Kościuszki i Kolejowej. Ruch ten kierowany będzie w stronę autostrady A4 ulicami Brynowską i Mikołowską, dlatego zniesione będzie na okres 24.02 – 1.03 ograniczenie godzinowe wjazdu pojazdów ciężarowych w ten rejon. Ponadto ruch z dzielnic Ochojec i Brynów, tj. od ulic Jankego, jak również Rzepakowej i Kłodnickiej w kierunku autostrady A4 także będzie kierowany ulicami Brynowską i Mikołowską.

Schemat dojazdu do Giszowca

Zmiany dla pasażerów i pieszych

Utrudnienia odczują także pasażerowie komunikacji miejskiej i piesi. – W związku z układaniem belek nośnych na wiadukcie nie jest możliwe ze względów bezpieczeństwa utrzymanie przejścia wzdłuż ul. Kolistej. Ruch pieszy w tym okresie kierowany będzie na funkcjonujące przejście podziemne pod ul. Pszczyńską – mówi Lipka. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy oraz trasy linii autobusowych nr: 30, 72, 223, 292, 672N, 689, 695, 920. Szczegóły są dostępne TUTAJ.

Wszystkie utrudnienie mają potrwać w okresie od 24 lutego do 1 marca. Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu zaplanowano na 2 marca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*