Reklama

Duże zmiany kadrowe i organizacyjne w Urzędzie Miasta Katowice

Roman Olszewski (pierwszy z prawej) i Aleksandra Tomkiewicz (obok).

G. Ż.
Z początkiem lipca w Urzędzie Miasta Katowice zaszły duże zmiany kadrowe i organizacyjne. Jeden z największych wydziałów został podzielony na dwa mniejsze.

Z końcem czerwca, po ponad 60 latach pracy w UM Katowice, na emeryturę odszedł Roman Olszewski, naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego. Prezydent Katowic zdecydował o podzieleniu wydziału na dwa mniejsze: architektury i budownictwa oraz planowania przestrzennego i urbanistyki. Naczelnikiem tego pierwszego została dr Aleksandra Tomkiewicz, a drugiego Jerzy Pogoda. Tomkiewicz była zastępczynią Olszewskiego, a pogoda kierował referatem planowania przestrzennego.

Kiedy cztery lata temu te dwa wydziały zostały połączone w jeden, Maciej Stachura, ówczesny rzecznik prasowy UM Katowice tłumaczył to „usprawnieniem funkcjonowania procedur planowania przestrzennego„. – Działania te wcześniej wymagały ścisłej współpracy dwóch odrębnych wydziałów, a obecnie, co jest ułatwieniem, są koordynowane przez jednego naczelnika w ramach jednego wydziału – tłumaczył Stachura.

Teraz znów konieczna będzie ścisła współpraca dwóch odrębnych wydziałów.

Zmiana zaszła też na stanowisku naczelnika wydziału administracyjnego Katarzynę Daab-Borkowską zastąpił Grzegorz Kleszcz, który do tej pory był jej zastępcą. Z kolei Borkowska została powołana na stanowisko Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Wszystkie zmiany weszły w życie 1 i 2 lipca.


Tagi:

Komentarze

  1. Muniek 7 lipca, 2020 at 9:52 am - Reply

    60 lat pracy?! Serio? To ile dziadziuś ma lat i co tam ciągle robił?! Dajcie wreszcie młodym, obrotnym i pomysłowym ludziom działać!!! Może wreszcie byłoby dobrze wszystkim w tym mieście. Mam nadzieję że nie wróci pan emeryt po kilku dniach na swój stołek tak jak pani wiceprezydent Chorzowa (niestety). Życzę zdrówka

  2. Grucha 5 lipca, 2020 at 10:50 am - Reply

    Zabrakło stołków do obsadzenia, to się zrobiło „reorganizację”

Dodaj komentarz

*
*