Reklama

Duża inwestycja na stawie Maroko powinna być gotowa za kilka miesięcy

Ł. K.
Staw Maroko na os. Tysiąclecia zmieni się jeszcze w tym roku. Powstanie tam kompleks do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy. Coraz bliżej rozpoczęcia inwestycji za 1,6 mln zł.

Boisko do kajak polo i trybuny, pochylnia do wodowania łódek oraz pomosty dla wędkarzy. Inwestycja na os. Tysiąclecia to duże przedsięwzięcie. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargu okazało się, że nie wszyscy mieszkańcy są jej zwolennikami. Radni dzielnicowi wysłali w tej sprawie pismo do prezydenta. Jednak ostatecznie miasto planów nie zmieniło, a Zakład Zieleni Miejskiej wkrótce ma podpisać umowę z wykonawcą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Radni z os. Tysiąclecia nie chcą inwestycji na stawie Maroko, ale miasto planów nie zmieni

Do przetarg zgłosiły się dwie firmy, ale tylko jedna z ofert mieściła się w budżecie inwestycji. Na zagospodarowanie terenu wokół Maroko i wykonanie kompleksu na wodzie z modułowych pomostów pływających miasto chciało przeznaczyć ok. 1,6 mln zł. Możliwe, że koszt będzie mniejszy. Firma, z którą ZZM najprawdopodobniej podpisze umowę, zaproponowała cenę o kilkadziesiąt tysięcy złotych niższą. Teraz ZZM czeka na uzupełnienie dokumentacji przez firmę Krisbud sp. z o. o. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, to umowa zostanie podpisana najpóźniej do końca lutego. Wykonawca będzie miał około 5 miesięcy na realizację inwestycji. Oznacza to, że otwarcie nowej atrakcji może się odbyć w okolicach sierpnia tego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*