Reklama

Duża awaria wody w Katowicach

G. Ż.
Awaria wody w centrum Katowic. Na razie nie wiadomo jeszcze, w którym dokładnie miejscu doszło do wycieku, ale bez wody jest część śródmieścia, a na pozostałym obszarze centrum mogą występować spadki ciśnienia. Katowickie Wodociągi podstawią niedługo beczkowóz.

Wodociągi stwierdziły znacznie większe zużycie wody niż zwykle już w nocy. Rano rozpoczęło się poszukiwanie miejsca awarii. Początkowo został wyznaczony obszar ograniczony ulicami Kochanowskiego, Wita Stwosza, Graniczną, autostradą A4 i torami kolejowymi. Po południu miejsce poszukiwań zostało zawężone do okolicy ul. Francuskiej na odcinku od ul. Powstańców do ul. Damrota (w pobliżu biurowców IBM i PKP Cargo). Właśnie tam trwa teraz poszukiwanie awarii. Wodociąg w tej okolicy został już zamknięty, dlatego mieszkańcy tej części centrum mogą nie mieć wody. – Wodociąg, który dostarcza wodę w tym rejonie ma 300 mm średnicy. To duża magistrala. Zdajemy sobie sprawę, że część naszych odbiorców nie ma wody, dlatego podstawimy beczkowóz – mówi Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik prasowy Katowickich Wodociągów.

Na razie trudno powiedzieć kiedy awaria zostanie usunięta, bo nie została jeszcze zlokalizowana. Na czas naprawy, część mieszkańców śródmieścia nie będzie miała wody.

Informacje na temat awarii i postępów w jej usuwaniu oraz miejsca, gdzie stoi beczkowóz można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 994.

AKTUALIZACJA GODZ. 21. Katowickie Wodociągi zlokalizowały miejsce awarii. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Łukasz 16 grudnia, 2017 at 6:23 pm - Reply

    Jak to nie wiadomo gdzie? Przed chwila na skrzyżowaniu ulicy Wojewódzkiej i Francukiem widziałem ładnie płynie sobie rzeczka

Dodaj komentarz

*
*